o garfieldovy a rapu
RSS icon Email icon Home icon
 • Lukrecius Chang

  Posted on Únor 28th, 2010 Garfieldarap No comments

                          

  Jmenuji se Lukrecius Kišš a.k.a. Chang , pocházím z města Karviná 6, ze Severní Moravy. Od raného věku, 4 let, jsem byl inspirován kazety VHS s akčními filmy a Michaelem Jacksonem. Od té doby jsem začal trénovat jako samouk. Postupně jsem se dostával k hudbě (black music).
  V roce 1995 jsem poprvé prišel do klubu Casanova a seznámil se s lidma, co dělají rap music (DiGaz, Master G), přijali mě mezi sebe a začal jsem s kariérou i s mojí sestrou Tanitou.
  DiGaZ mi prodal první instrumentalku - Pohádka - na kterou jsem nahrál první debutový song, který se objevil na kompilaci RSS 2. V té době RSS začalo vystupovat před domácím publikem i v ostatních městech a dostali se i do sousedního Polska.

  Tanec:

  Na samém začátku jsem napodoboval klasiku Jacksona. Pozdeji se objevily v TV vysílání rap dance videa, které jsem si nahrával a učil se podle toho. Pak jsem zkoušel udělat vystoupení na základních školách a dostal jsem úspěch a začal tomu věřit a víc trénovat.
  V roce 2000 jsem otevřel první street dance školu v Karviné s názvem Black Bu$$inez, která byla úspešná na vystoupeních.
  V roce 2003 jsem školu zavřel s osobních důvodů. Momentálně trénuju a věnuju se sám sobě, a zapojuji taneční prvky do rapového vystoupení.

  Mám za sebou přes 250 živých vystoupení (diskotéky, kluby, open air festivaly, soukromé akce, Dobré ráno na CT1, Noc s Andělem a natáčení filmu Česká RAPublika). Byl jsem předskokan kapelám: Peja, WWO, PMD, K Solo, DJ Honda, Guru a DJ Premier.

  Objevil jsem se v klipech: Jedinečný feat.
  Šejna, Kariéra 16 RMX,
  Headdy - Naše muzika
  Wladimír 518 feat. Supercroo - Sweet Dreams (video na youtube)
  Česká RAPublika - Kde domov můj

  rap
 • Supreme Commander 2

  Posted on Únor 28th, 2010 Garfieldarap 1 comment

  Tři roky uplynuly od vydání strategie Supreme Commander. V žánru se jí podařilo nově definovat měřítko opulentnosti. Obří množství jednotek, armád a vůbec celý herní rozsah přitom nebylo jen marketingovou hříčkou, ale otevíralo hráčům nové taktické možnosti. Strategie odehrávající se v reálném čase tak získala komplexnost bezmála tahové strategie.

  Jenže rozsáhlost měla také své stinné stránky. Méně zkušení hráči měli problém se srovnat s množstvím druhů jednotek a neustálé precizní přepočítávání si žádalo nebývale výkonné počítače.

  Ve druhém díle na tuto kritiku šéf vývojářů Chris Taylor reaguje větším zpřístupněním hry pro všechny. Konflikt mezi trojicí frakcí, tedy pozemskou federací, ilumináty a cybrany, by se měl stát typickým pultovým zbožím, nikoliv hardcore zážitkem.

  Supreme Commander 2 Jistou zárukou, že se tak stane, je paralelní vývoj Supreme Commander 2 na PC a konzoli Xbox 360.

  To však neznamená, že by Supreme Commander 2 ztratil své gigantické měřítko. Stále se můžete těšit na spousty zajímavých jednotek. Patří sem zejména pětadvacet exemplárních kusů, které jsou podle velikosti rozděleny do dvou tříd.

  Novinkou je kanónová loď AC 1000 která, zatímco střílí ze všech zbraní na palubě, krouží ještě kolem své oběti. Pak je tu Universal Colossus, tedy nástupce Galactic Colossus, který je obřím robotem se silným laserovým paprskem, jenž nasaje nepřátelské jednotky a použije je coby projektily.

  Supreme Commander 2 Kromě těchto jednotek, které obvykle plní rozbíjecí funkci, jsou tu i takticky zajímavější kousky. Například kanon jménem Nova. Dokáže v přidružené továrně produkovat jednotky a následně je vystřelovat na různá místa na bojišti. To umožňuje překvapivé útoky z vlastní bezpečné základny. Vystřelené kapsle jsou ve vzduchu viditelné, takže nepřítel určitou šanci zareagovat.

  Pakliže se v bitvě dostanete pod nepříjemný tlak, možná vám nezbude nic jiného, než využít možnosti poslat do boje ještě nehotové experimentální jednotky. Stačí přitom, aby byly zkonstruovány přinejmenším z padesáti procent. Tato strategie však obsahuje riziko, že o své drahé kolosy celkem rychle přijdete.

  Při tom všem zbrojení samozřejmě nesmí přijít zkrátka ani nejdůležitější jednotka, takzvané ACU,Supreme Commander 2 tedy komandér. Ta může být dozbrojena vrhačem torpéd, artilerií či tryskami, které ji umožní poletovat. Plně vyzbrojená dává vzpomenout na mocné BattleMechy.

  Dokonce i tehdy, když sílu ACU přeceníte a pošlete ho do příliš ožehavé situace, nemusí být ještě ztracena. Tedy za předpokladu, že jste mu předtím pořídili upgrade v podobě záchranné kapsle. Pak stačí stisknout jen tlačítko a ACU se z bitevní vřavy přenese zpět na základnu. Tam ji lze propůjčit nové tělo a tím jí opravíte.

  V prvním Supreme Commander ztrácely některé jednotky postupně na účinnosti, tudíž i na využitelnosti. Hráči pak používali jen ty nejsilnější. Vývoj je v Supreme Commander 2 v tomto směru vylepšen.

  Jednotky bude nově možné vylepšovat a tím je přizpůsobovat zvyšující se obtížnosti Supreme Commander 2 úkolů. Z prostého tanku se s trochou snahy dá vytvořit těžce obrněné a vyzbrojené monstrum, které poslouží ještě coby protiletecká obrana.

  Vylepšování kupujete za výzkumné bodíky. Ty získáte jak ze surovin (masy a energie), tak i škodami, které způsobíte nepříteli. Celý tento systém by měl být jaksi ekologičtější i ekonomičtější a v neposlední řadě má zvýšit herní tempo.

  Abyste si při všem tom bojovém a konstrukčním nadšení udrželi přehled nad financemi, byl změněn také systém financování konstrukce. Při započetí výstavby se z konta odpočte hned celá částka, zatímco minule byly zdroje odebírány postupně s tím, jak konstrukce pokračovala.

  Autoři si zakládají na tom, že tvoří strategii, která probíhá v reálném čase a navíc disponuje přesvědčivou fyzikou. To se projevuje například v tom, že na bojišti bude za úspěšný Supreme Commander 2 počítán jen ten projektil, který skutečně trefí svůj cíl. A to by mělo zajistit ještě zajímavější dynamiku bitev.

  Přestože bude samotný průběh bojů velmi odlišný od poslední strategie od Gas Powered Games, kterou byl Demigod, jenž byl založen na bitkách hrdinů, něco společného oba tituly mají. A sice bojiště. Také v Supreme Commander 2 totiž budou umístěna na mohutné levitující desky v nebi. To se však podepíše spíše na grafice než samotné hře.

  Na bojištích budete muset pracovat s obřím množstvím jednotek, a tak budete vděční za zbrusu novou technologii formací “Flowfield”, kterou vyvinula Washingtonská univerzita. V herní aplikaci má být nebývale intuitivní a přehlednost zajišťující.

  Supreme Commander 2 Autoři se soustředí rovněž na citelné vylepšení příběhu, který by měl být orámován dramatickými událostmi a charakterními postavami. Chris Taylor a spol. se prý v této oblasti inspirují od mistrů z Blizzardu, kteří několikrát dokázali, že příběh ve strategiích vyprávět umí.

  Zatímco první díl Supreme Commander byl hlavně pro hardcore publikum, dvojka by z něj měla udělat zábavu pro všechny, jimž strategie nejsou cizí. Tvůrci sice tvrdí, že nechtějí ztratit veterány, někde se však přeci jen omezovat muselo. Snad to dopadne tím nejlepším možným kompromisem.

 • Pondělí celý týden

  Posted on Únor 25th, 2010 Garfieldarap No comments

  Celotýdenní pondělí 001Celotýdenní pondělí 002Celotýdenní pondělí 003Celotýdenní pondělí 004Celotýdenní pondělí 005Celotýdenní pondělí 006

 • Chaozz

  Posted on Únor 25th, 2010 Garfieldarap No comments

                         

  V roce 1995 založil Deph, Bass, Fugaz, Rusty a DJ Smog skupinu nazývanou Chaozz. Tato sestava není náhodná. Již v roce 1993 působila na Pražské Hip-Hopové scéně skupina Unit, ve které byli Bass, Rusty, Dědek a DJ Skupla. Ve stejné době působila skupina Flavamatic ve složení Deph a Fugaz. V roce 1994 se rozpadá skupina Unit a vzniká nová skupina Chaozz, ve které tehdy působily pouze Bass, DJ Smog a Rusty. První cd vyšlo v roce 1996 s názvem “A nastal chaos”. Písničky z jejich alba se dostali do hudebního pořadu Medúza, díky němuž se skupina stala velice známou a obdivovanou

  rap
 • Bude Hitman 5

  Posted on Únor 25th, 2010 Garfieldarap 1 comment

                                            

  Po delší době už by to zase chtělo nového Hitmana, máme pro vás radostnou zprávu! Měli bychom se ho dočkat ještě letos v zimě, někdy okolo Vánoc. Na hře už studio Rocksteady, které spadá pod Eidos zřejmě začalo pracovat. Poslední titul, který nám Rocksteady Studios přineslo byla úspěšná superhrdinská hra všech dob Batman: Arkham Asylum, ta byla zapsána dokonce i do Guinessovy knihy rekordů, za své skvělé zpracování.

  Hitman 5, u kterého je zatím titul nezmámý, by měl být co nevidět nadabován. Hlavní postavu namluví holohlavý dabér David Bateson, který je zabijákovy s čárovým kódem na krku opravdu hodně podobný. Možná byste si řekli, že vývoj hry Hitman 5 se blíží ke konci, ale Rocksteady nebude nikam spěchat a hru nám nasolí až na Vánoce. Hra by se měla objevit jako klasicky na platformy PC, PlayStation 3 a Xbox360.

 • Garfield a pořady v televizi

  Posted on Únor 15th, 2010 Garfieldarap No comments

  Dobré pořady 001Dobré pořady 002Dobré pořady 003Dobré pořady 004Dobré pořady 005Dobré pořady 006Dobré pořady 007Nudné pořady 001Nudné pořady 002

 • B-Real

  Posted on Únor 15th, 2010 Garfieldarap 1 comment

  B-Real (občanským jménem Louis Freese) se narodil 2. června 1970 mexicko-kubánskému páru. Jeho hlas patří k nejsnadněji rozpoznatelným hlasům v hip hopovém světě - nosový hlas, který se stal legendou. Před působením v Cypress Hill byl 80. letech členem černošského gangu ve své rodné čtvrti, věnoval se break-dancingu, fotbalu a návštěvám mejdanů. Na škole se seznámil se Senem a jeho bratrem Mellow Man Acem a společně se poflakovali po okolí. Než B-Real opustil střední školu Bell, chtěl se stát žurnalistou, psal v té době poezii a prózu.

  V East LA ty školy byly v pohodě, učitelé se starali a hodně tě naučili, škola byla v klidu a já měl dobrý známky. Když jsem tehdy přešel na střední Bell a Maywood (školy s roční rotací žáků), zjistil jsem, že zdejší učitelé na to serou, nestarali se. V těch školách bylo moc dětí, byli jako šílení a já tam nechtěl zůstat.

  To byl důvod jeho odloučení od otce. Spolu s matkou a sestrou se přestěhoval do okolí Bell a South Gate. Kromě jiného se stal také členem gangu, který si říkal South Central Blood Set Neighborhood Family.

  Začít v tom gangu byla pro mě naprosto přirozená věc. Nastěhoval jsem se do South Central, čtvrti v South Gate a protože Sen Dog byl považován za člena Neigborhood Family, znal je a představil mě jim. Moje rodina byla vždycky namočená v nějakém gangu a tak pro mě bylo velmi snadné se k tomu dostat.

  Špatné vztahy v rodině se odrazily i v textu skladby Illusions: Teď jsem se vzbouřil, tak mnou rodina opovrhuje. Později se stal dealerem cracku.

  Myslel jsem si, že už nikdy nenapíšu rapový verš.

  V roce 1988 byl střelen do zad při jedné nepovedené akci kulkou ráže .22 a následně byl hospitalizován v nemocnici Martina Luthera Kinga s průstřelem plic. Dusil se a polykal vlastní krev.

  Taková věc se ti navždy nesmazatelně zaryje do paměti. Byl jsem rád, že mám vedle sebe Sena Doga a Muggse, díky nim jsem stále tady.

  Tento zážitek B-Real zúročil v textu písně Lick A Shot: Odkud přišla ta kulka? Ztratil jsem dech, když prošla plícemi, uvědomil jsem si, že jsem byl střelen kulkou, kterou jsem nečekal. B-Real má tělo pokryté tetováním, například vrčícího tygra si nechal vytetovat v Amsterdamu. Drak vydechující oheň je památkou na cestu do Tokya. Některé lebky byly inspirovány strašidelným logem Cypress Hill. Na prsou má vytetované dva klauny, jeden se směje, druhý pláče a nápis pod ním říká: směj se teď, plakej později. Marihuanový list zdobí jeho pravou paži

  B-Real je fanaticky pořádkumilovný, čemuž odpovídá i čistota jeho domu v Hollywood Hills nad slavným Sunset Boulevardem. Vlastní bazén, několik platinových desek a jeho obývací pokoj, ve kterém nejčastěji píše verše, zdobí fotografie z koncertů Cypress Hill, japonské katany a pásky tae-kwon-do. Jeho přítelkyně a kamarádi obývají dům zatímco se B-Real nachází na turné s kapelou. Vibe Magazine přinesl kusé informace o potížích s třemi maskovanými zloději, na které B-Real narazil jednoho dne po svém návratu z Venice Beach.

  Nechal jsem hloupě brokovnici nahoře v ložnici, nebyla tam nějaká přirozená ochrana. Proto mám rád tyhle kopce, dům je v ústraní. Kdyby o něco šlo, můžu zavolat Muggsovi, bydlí blok ode mě a může tady být skoro okamžitě.

  To byl jeden z důvodů, proč si hned druhý den B-Real pořídil Sig-Sauer 9mm s nočním viděním a Colt .380 B. Tato událost nejlépe poukazuje na to, o čem je skladba How I Could Just Kill A Man.

  Vedlejší projekty

  Kush Project
  Jedná se o rap/rockový projekt, který dal B dohromady spolu s Raymondem Herrerou (bicí) a Christianem Olde Wolbersem (basa) z Fear Factory, Stephenem Carpenterem (kytara) z Deftones.

  Psycho Realm
  Latinsko-americká hip hopová formace, v níž B působil krátce, spolu se dvěma latino rappery Duckem a Jackenem Gonzálesovými, v obodbí vydání jejich stejnojmenného debutu. V současné době Jacken s Duckem pokračují sami a mají na kontě již třetí studiovou desku.

  rap
 • Command and Conquer 4

  Posted on Únor 15th, 2010 Garfieldarap No comments
  Závěrečný díl strategické ságy se snaží být maximálně akční, což ale nemusí být všem po chuti.
  Strategiím dnes pšenka nekvete. Dokonce i takový velikán, jakým je Command and Conquer, odchází do důchodu. Dost možná definitivně. Electronic Arts totiž poté, co vydají čtvrtý díl s podtitulem Tiberian Twilight, nejenže zakončí tiberiovou sérii, ale dokonce rozpustí tvůrčí tým, který na hrách Command and Conquer pracoval, tedy i na Red Alert či Generals.

  Tiberian Twilight je rozlučkou s oblíbeným světem. Kdo by ale čekal ještě jedno ochutnání starých dobrých pokrmů, bude překvapen. Autoři dopředu hlásali velké změny a multiplayerová betaverze je potvrzuje.Na jednu mapu se může podívat až deset hráčů, přičemž dvě soupeřící partaje majípo pěti políčkách, jež se dají libovolně zapínat

  Command and Conquer 4 (PC)a vypínat. Hra tak umožňuje nejrůznější kombinace hry, například jeden proti jednomu, pět proti pěti nebo třeba dva proti čtyřem. Proti gustu…

  O změnách v systému hry jsme informovali vpředchozích preview, takže jen zkratkovitě: namísto výstavby klasické základny narazíte v Tiberian Twilight pouze na takzvaného Crawlera, jakási mobilní kasárna pro všechny typy jednotek. Když vám Crawlera zničí, dostanete zdarma nového. Stroje na sbírání tiberia také zmizely, ale to nevadí. K produkci už žádná surovina není třeba. Zaplatíte tak jen časem nutným k výrobě jednotky.

  Vypadá to snad až příliš primitivně a zážitky ze hry tomu odpovídají. Tedy přinejmenším zpočátku, kdy zvolíte jeden ze tří typů Crawlera (ofenzivní, defenzivní, podpůrný) a jdete rovnou do hry.

  V ní se budete snažitCommand and Conquer 4 (PC) zajmout jeden z pěti vlajkových bodů na mapě. Čím více jich drží váš tým, tím více bodíků na jeho konto teče. Ty dostáváte také za zničené jednotky protivníků, nejvíce potom za nepřátelského Crawlera.

  Ale jak už bylo řečeno, jeho ztráta není zase tak bolestivá. To hráče motivuje k riskantnímu chování. Namísto opevňování v zázemí, které je stejně možné jen omezeně, jdou s mobilní základnou raději rovnou na frontu, i cestou tam produkují jednotky a zapojují své obry přímo do bitev. A teď si představte, že se střetne deset Crawlerů!

  Tehdy si uvědomíte, proč autoři rozvrstvili jejich funkce do tří typů. Šanci na úspěch a samozřejmě i zajímavou hru mají pouze ty týmy, v nichž se efektivně prolínají útočné, obranné a podpůrné typy. Jak už to tak ale bývá, neukáznění hráči dělají na internetu problémy. Command and Conquer 4 (PC)A dokázala to i betaverze, kde na svou roli dbal jen málokdo a každý mířil suverénně do centra vřavy. Výsledkem pak nemůže být nic jiného, než jen velmi omezeně kontrolovatelný chaos.

  Navíc jednotky atakují nepřátele na krátkou vzdálenost. Třeba i takoví raketometčíci si jdou pro výstřel do míst, kde rozhodně nejsou v bezpečí. Do toho se čas od času zamotají ještě létající stroje Orcy a festival nepřehlednosti je dokonán.

  Komu by se pak zachtělo opravit nějakou tu jednotku, nebo sebrat kontejner s power-upem, bude potřebovat div ne chirurgické ručičky. Zkrátka a dobře, v průběhu bitvy už toho příliš neovlivníte.

  Na druhou stranu, onen Command and Conquer 4 (PC)opulentní chaos je také svým způsobem vzrušující, obzvlášť když s kamerou najedete těsně nad něj. Tehdy si všech těch výbuchů a dalších efektů užijete mnohem více než z větší vzdálenosti. Orcy padají z nebe, titánští mechové padají do kolen a pokoření Crawleři se rozletí na tisíce kousků. Grafické opulentnosti však nepomáhají jednotvárná prostředí, která se příliš často skládají jen z velkých placek určité barvy.

  Určitou taktikou pro úspěch byste každopádně disponovat měli. Pakliže se v betaverzi zaměříte na vyváženost jak dvou soupeřících frakcí (GDI a NOD), tak trojice herních typů, zjistíte, že si autoři zřejmě dali práci s vyvažováním. Je pravdou, že pro spolehlivé posouzení je Command and Conquer 4 (PC)třeba delší testovací čas, ovšem v několika desítkách her jsem nepřišel na žádnou ultraspolehlivou taktiku, což svědčí o dobře nastaveném systému “kámen-nůžky-papír”.

  Betaverze trpěla nedostatečnou stabilitou. Zejména z partií pěti proti pěti se stávaly přehlídky výpadků. Čím méně hráčů se účastnilo, tím byla hra spolehlivější. Podle tvůrců jde o problém zatím nedoladěného síťového kódu. Jen doufám, že do finální verze bude v plné formě.

  Motivační systém, který se v minulých letech tak dobře osvědčil v onlinových akcích, se představuje také v Tiberian Twilight. Prakticky za každou zničenou jednotku a samozřejmě nejvíce za vyhrané bitvy získáváte zkušenosti, které přinášejí postup po úrovních. Ten otevírá nové jednotky a upgrady.

  Command and Conquer 4 (PC)Není to přitom jen jednorázová záležitost, vývoj je spojen s celým profilem hráče. Pochopitelně se počítá také se začátečníky, kteří by proti veteránům obstáli stěží. Chystá se tedy “matchmaking” systém, který spojí hráče podobných úrovní do jedné hry. V betaverzi jsme ho však vyzkoušet nemohli.

  Z Command and Conquer 4: Tiberian Twilight mám trochu rozpačitý pocit. Strategických elementů ubylo a naopak přibylo akce, která je v podstatě neustálá. Díky tomu si užijete opravdu dynamické jízdy, ale časem možná zjistíte, že by nebylo od věci jít více do hloubky.

 • Garfield a odieho hloupost…

  Posted on Únor 11th, 2010 Garfieldarap No comments

  Hloupost 001Hloupost 002Hloupost 003Hloupost 004Hloupost 005Hloupost 006Hloupost 007Hloupost 008

 • Bushido

  Posted on Únor 11th, 2010 Garfieldarap No comments

  Bushido (vlastním jménem Anis Mohammed Youssef Ferchichi) se narodil 28.září 1978. Také známý pod pseudonymem Sonny Black je německo-tuniský rapper z Berlína.Jehož styl je inspirovaný americkým Gangsta rappem.

  Umělecké jméno Bushido”bušído” je převzaté z japonštiny a znamená “Way of War”.
  Anis byl vychován jeho německou matkou, svého otce potkal poprvé když mu bylo 26. Byl vychován v okrese Tempelhof v Berlíně. Chodil na Gymnasium ze kterého odešel po 11 třídy.Prostřednictvím různých informací, zmatkem ve věceh souvisejících s drogami a bvandalismem stál Bushido před volbou bud,že se vyučí malířem pod dohledem státu nebo půjde do vězení pro mladistvé. Bushido si vybral malíře, kde potkal také svého partnera Flera.

  V Hip-Hopu začal s Graffiti pod pseudonymem “Fuchs” ve skupinách:SCC (SouthCentralCartel),
  ES (Esoterics) a DMK (Dark Mindz Klique). Vader (jako Licious) vyzval DMK k rapování. Spolu s King Orgasmus One vydal pod názvem “030″ demotape a prodával je v malých množství v kruhu přátel. První sólové album Bushida je známé jako “Demotape” vydané v roce 1999. Později v roce 2000 přišel čas na “Frauenarzt-Tape” od King Orgasmus vydána u labelu Luv Money Records. Krátce potom vydal své první album “King of Kingz”což vedlo ke změně labelu Aggro Berlin, kde působil Sido,Fler a B-tight.

  Album”King of Kingz” bylo v r.2003 znovu vydané Aggrem, digitálně revidované verze a pi převzetí jeho vlastního labelu Ersguterjungev roce 2004 znovu vydána pod názvem”King of Kingz 2004 Edition” se čtyřmi remnixy.

  Vzhledem k zákazu “King of Kingz” 31.května 2005 bylo album znovu bez zakázaných písní(”Superheroez”a “Mit dem Schwanz in der Hand”) 8.srpna 2005 společně vydáno s “Demotape”.
  Tato dvojí recenze byla přezdívaná”King of Kingz & Demotape - Extended Version” a znovu digitálně obnoven.

  V roce 2002 se ukazuje záznam”Carlo Cokxxx Nutten” na kterém rapuje Bushido, kde je pod jeho druhým pseudonymem Sonny black a Fler jako Frank White.

  V roce 2003 Bushido produkuje ve spojení s Ilanem jeho další album”Vom Bordstein bis zur Skyline”. Natočil vydejo k písní “Bei Nacht” a vystupoval na významných hip-hop festivalech jako Splash. Jeho album dosáhlo 88 místa v nejprodávanějších alb.

  Protože na rozdíly jak rozvíjet svou uměleckou kariéru v létě roku 2004 opustil Aggro a podepsal smlouvu s Urban/Universal Music, kde spolu s D-Bo založil podlabel ersguterjunge.

  V září 2004 (přesněji 6.září 2004) vyrobil spolu s Ilanem remix na píseň “Amerika”ve smlouvě s Rammstein.

  V říjnu 2004 vydal Bushido své album”Electro Ghetto” které dosáhlo šestého místa v nejprodávanějších alb. Tentokrát obsadil místo bývalého partnera Flera Baba Saada. Album
  “Electro Ghetto” bylo úspěšné a postoupilo na třetí místo v nejprodávanějších alb.

  Dne 4.listopadu 2005 šlo do obchodů albums názvem”Staatsfeind Nr.1″bylo vyrobeno v Linci ve spolupráci s Beatlefield (s raperem Chakuzou a DJ Sticklem).

  Do té doby Bushdio rozšířil svůj label. Přidalo se mnoho dalších umělců, v únoru 2006 vydal v Labelu Ersguterjunge “Nemesis Vol.1″.

  Bushidovo následující album “Von der Skyline bis zum Bordstein zurück” mělo být vydáno 11.září 2006 s písní “11.September” prohlásil Urban/Universal za příliš kontroverzní. Za prvé by ani němely vyvolat BPJM organizace, takže album bylo vdáno 1.září 2006 ve dvouc verzích:normální a deluxe na kterém byste měli nalézt i druhý disk s dvěmi tracky, teledyskiem a inteligence. První video z alba bylo na song “Von der Skyline bis zum Bordstein zurück”vydané 18.srpna 2006, druhé na “Sonnebank Flavour” ,které vyšlo 27.října 2006 a třetí “Janine” vydané 9.února 2007. Do 17 dnů po vydání “VDSZBZ” dosáhlo album zlaté desky což je,že se prodalo 100 000alb.

  31.8.20007 vydal Bushido album s názvem 7,jehož pilotní video bylo na song “Alles Verloren” ,další video bylo k písni”Reich mir nicht deine Hand” a třetí “Zeiten ändern sich”

  10.10.2008 vydal své osmé solové album “Heavy Metal Payback” a krom toho vydal svou biografii, kniha vyšla 8.září a 15.5. 2009 vyšla kniha na CD.

  rap