o garfieldovy a rapu
RSS icon Email icon Home icon
 • Garfield a štěkání

  Posted on Leden 28th, 2010 Garfieldarap No comments

  Štěkání 003Štěkání 004Štěkání 005Štěkání 006Štěkání 007Štěkání 008Štěkání 009

 • 50 cent v Prazeee!!!!po dvouch letech

  Posted on Leden 28th, 2010 Garfieldarap No comments

  Do Prahy se opět vrátí americký rapper 50 Cent, který vystoupí 5. března 2010 od 20 hodin v pražské Tesla aréně. Agenturu Mediafax o tom ve středu informovala Barbora Vokatá z pořádající společnosti WTF Entertainment.

  Během svého pražského koncertu 50 Cent svým fanouškům představí aktuální album Before I Self Destruct.

  50 Cent se vrací do Prahy po dvouleté odmlce, kterou vyplnil nejen koncertováním, ale i psaním nových písní. V playlistu koncertu nebude chybět ani titulní skladba z nové desky Baby By Me, kterou produkoval Polow da Don.

  Album Before I Self Destruct navazuje na velký úspěch posledních tří desek Get Rich Or Die Tryin’, The Massacre a Curtis, kterých se po celém světě prodalo dohromady téměř 30 miliónů kusů. Na svém kontě má 50 Cent 13 nominací na cenu Grammy, což ho řadí vzhledem k jeho mládí mezi rekordmany.

  Americký rapper 50 Cent, vlastním jménem Curtis Jackson, se narodil 6. července 1976 v New Yorku, do rodiny s drogovou minulostí.Pseudonym 50 Cent si Curtis zvolil podle proslaveného gangstera Fort Green Projects. Otce nikdy nepoznal a matka byla dealerkou drog.

  rap
 • Mass Effect 2

  Posted on Leden 28th, 2010 Garfieldarap No comments
  Jedna z nejepičtějších akcí všech dob, která zklame snad jen zapřisáhlé milovníky RPG žánru. Pro všechny ostatní je to naprostá povinnost.
  Mass Effect 2 (PC)

  Mass Effect 2 (PC)Pokračování vesmírného RPG (Role Playing Game, hra na hrdiny) část hráčů uvede do extáze, zatímco jiné zaskočí. Druhý Mass Effect se vydal o poznání akčnější cestou než předchůdce a nutno uznat, že mu to sluší i takhle. 

  Pokračování jde na věc pěkně zostra. Vše začíná Shepardovou smrtí. Nic ale není takové, jak se na první pohled zdá, a tak je hrdina opět vrácen mezi živé. Na odpočinek není čas, protože začínají mizet obyvatelé lidských kolonií.Hlavní postava musí spojit síly s nechvalně známou organizací, v níž tahá za nitky tajuplný Illusive Man a jejímž cílem je zachránit lidstvo stůj co stůj. Čeká nás dlouhá cesta, v níž se utkáme s novými i starými protivníky.

  Mass Effect 2 (PC)Popravdě řečeno, hlavní příběhová linka nijak neoslní. Máme tu nového protivníka a naším cílem je zastavit ho a vykoumat, co vede k jeho počínání. Kostra není kdovíjak složitá, všechno ale vynahrazuje dokonalé vykreslení postranních událostí a obecných reálií.

  Pro lepší orientaci a hlubší prožívání událostí ve hře sice nezbývá než doporučit, abyste se nejdříve seznámili s prvním dílem, ovšem i bez jeho znalostí lze titul uspokojivě vychutnat.

  Obrovskou radost mi udělalo příběhové pozadí jednotlivých charakterů. Na vražednou misi se vydáte se silným týmem v zádech, který sestavíte postupem času, a každý z vašich “kumpánů” (je jich 10) vstupuje do příběhu s určitou minulostí v zádech.

  Mass Effect 2 (PC)

  Časem se vám všichni svěří, co je tíží na mysli, případně srdci. Pak máte možnost s tím něco udělat. Během plnění odpovídajících misí jste vtaženi do jejich životních příběhů, které rozhodně stojí za vyslechnutí. Už jen kvůli faktu, že těmto misím nechybí akce ani konverzační part.

  Mass Effect 2 (PC)Právě dialogy tvoří další nepostradatelnou část titulu. Pokud ve hrách neradi debatujete, držte se od série Mass Effect dál.

  Princip rozhovorů je shodný s prvním dílem, kde na praktickém kolečku vybíráte parafráze toho, co řeknete. Záleží jen na vás, jestli budete mazat med kolem huby, nebo půjdete na věc nezdvořile. Okamžitý dopad na rozhovor je pochopitelný a za styl jednání jsou vám přičítány paragon (hodný) nebo renegade body (zlý).

  Zajímavosti

  - Po dokončení dějové linky máte na výběr, jestli budete pokračovat v rozjeté hře, anebo začnete znovu s vaší vyvinutou postavou.

  - Dabing je opět nesmírně kvalitní, což lze doložit i na hereckém obsazení. Mezi jmény v titulcích najdeme například Setha Greena, Carrie-Anne Moss nebo Martina Sheena.

  - Do své kabiny na Normandy si můžete koupit třeba modely vesmírných lodí nebo křečka. Ten však není o moc aktivnější než ty modely.

  - Na začátku hry si vytvoříte Sheparda podle svého gusta. Vybíráte mezi dvěma pohlavími, navrhnete si obličej, udáte minulost či charakter postavy a v neposlední řadě zvolíte jednu z šesti herních tříd. Lze importovat i postavu z jedničky.

  - Vašeho hrdinu z druhého dílu půjde podle všeho dostat i do třetího.

  Podle toho, jak moc jste zlí nebo hodní, si zpřístupňujete zabarvené volby v dialogu. Modrá pro diplomatickou reakci a červená pro “vidím tě rudě, tak mě moc neštvi”. Každá z možností přináší jiné ovoce a záleží na vás, jestli se vydáte cestou milého klaďase nebo nerudného spratka.

  Mass Effect 2 (PC)Velmi dobrým způsobem, jak udržet vaši pozornost během dialogů, jsou paragon a renegade akce. Vždy se nabízí jedna varianta. Ty zásadněji ovlivňují následující dění a někdychce promyslet, jestli nabízenou akci provedete nebo ne. Pro ilustraci dva názorné příklady.

  Paragonské činnosti většinou zachraňují život nebo zdraví zainteresovaných. Ne vždycky je ale od věci dobrou akci neprovést. Druh ve zbrani (ne člen vašeho týmu) nabídne pomoc při “raketování” těžkého protivníka.

  Buď mu zamezíme v tom, aby nám pomohl, čímž mu zachráníme život, ale zase se o poznání více nadřeme. Opačná varianta znamená jeho smrt, avšak méně práce pro nás. Jindy máme možnost se naštvat a prohodit padoucha oknem. Když to neuděláme, dostaneme z něj informace.

  Tyto akce se nabízejí relativně často, ovšem ne vždy je dopad na dění nějak zásadní. Přesto vědomí, že možná přijde volba mezi dobrem a zlem, udrží bdělost.

  Mass Effect 2 (PC)Stejně jako v prvním dílu, i tady jsou dialogy výborně napsané, a pokud z rozhovorů ve hrách nemáte fobii, mnoho výtek nenajdete.

  Vydařené je v podstatě celé Mass Effect univerzum. Přibyly nové rasy, planety a navštívíme i známá místa. Prozkoumávání neznámých planet není žádný “vodvaz”, protože lze přistát pouze na těch, které mají jistou spojitost s příběhem. Ale hledání surovin z orbity (pomocí detektoru, kde vidíme celou planetu a kousek po kousku ji scanujeme) taky na chvíli zabaví.

  V úvodu jsem zapochyboval o RPG zařazení druhého Mass Effectu. Nový díl je spíš ukecaná akční hra s decentními RPG prvky.

  Mass Effect 2 (PC)

  V první řadě neoslní vývoj postavy. U Sheparda se atributy (závisí na úvodní volbě třídy) smrskly na šest řádků po čtyřech úrovních. Většina z nich odpovídá speciálním silám, jeden atribut vylepšuje obecné vlastnosti. A tím to hasne. U parťáků v týmu je situace ještě jednoduší: řádky jsou čtyři. Velká dilemata ohledně toho co vylepšit se nekonají.

  V pokračování nehledejte ani inventář. Není potřeba. Zbraní od každého druhu není moc a popravdě jsem většinou neměl potřebu měnit tu nejnovější, co mi byla k dispozici. Léčení probíhá automaticky a medi-gel využijete jen tehdy, když je potřeba oživit padlé parťáky.

  Mass Effect 2 (PC)O tom, že má dvojka Mass Effectu blíže k RPG, nás nepřesvědčí ani koupitelné vylepšení zbraní, brnění, lodi a prototypů. Ty mají vyčleněný panel na Normandii, kde za ně vyplázneme cenné suroviny, jež jsme posbírali během poutí vesmírem. Řada z nich bývá k sehnání u obchodníků na planetách, u nichž se platí kredity.

  Samotný průběh vylepšování není nijak komplikovaný. Koupíte si upgrade, který chcete, ten je často automaticky zařazen do používání a hotovo.

  S tímhle nepřímo souvisí i jisté pohodlí spojené s výbavou našich parťáků. Jestliže si koupíme upgrade, tak jej automaticky začnou používat i ti členové týmu, jichž se týká. V tomto směru jsem se tak o ně nemusel starat. Pořád jim ale lze určit, s jakou zbraní vyrazí do akce.

  Okénko PCčkáře

  Technicky tu máme záležitost, která je PC šitá na míru a plně počítá s využitím klávesnice a myši. V oblasti ovládání jsem nenašel žádný nedostatek a hrát se zmíněným PCčkářským tandemem byla, až na drobné výjimky, jedna radost.

  Ani ohledně hardwarových nároků nemám výtek. Na sestavě s Phenomem II X3 720, 2 GB RAM a ATI HD 4850 512 jsem pod Windows XP nezaznamenal jediný výraznější pokles snímků za sekundu při kvalitě zobrazení, jež lze posoudit na screenshotech.

  Upgrady jsou obecně funkční a v jistých pasážích hry mohou měnit její průběh, čímž nemyslím jenom akci jako takovou. Na druhou stranu se nedá říct, že bych se nějak klepal očekáváním, až si budu moct koupit nové vylepšení.

  Mass Effect 2 (PC)Co dílko ztrácí v RPG části, dohání v té akční. Krytí má svou vlastní klávesu a hře tahle skutečnost nesmírně prospívá.

  Přestřelky mají spád a tu potřebnou šťávu jim dodávají použitelné síly. Není od věci protivníka na dálku podpálit, odhodit, nechat levitovat a vůbec s ním provádět zajímavé věci. Část sil se věnuje druhům střeliva, které už nevybíráme v chybějícím inventáři, ale právě touto cestou.

  Během akce pochopíte, co znamená vhodný výběr společníka. Na každou misi si s sebou bereme opět dva pomocníky a namíchání dobrého koktejlu sil a specializací tvoří klíč k úspěchu. Někdo upřednostní jednotvárnější komando, jiní vytvoří doplňující se trojici.

  Mass Effect 2 (PC)Trochu hnoje musím nakydat na počínání spolubojovníků. Opět jim lze zadávat příkazy, kam se mají nachomýtnout a jakou sílu zrovna použít, avšak jejich hloupé krytí občas zarazí.

  Při střelbě vykukujete z úkrytu a tím pádem jste zranitelní. Sem tam proto musíte zastrčit kebuli a počkat, než se doplní zdraví a štíty. Tuhle skutečnost si bohužel někdy neuvědomí parťáci a nechají do sebe šít, dokud nepadnou. Velmi zřídka se mi stávalo i to, že podnikli zmatený sebevražedný výpad vstříc protivníkovým hlavním.

  Už u prvního Mass Effectu jsem docenil vynikající atmosféru a pokračování jede ve stejných kolejích. Zpracování jednotlivých světů je nádherné, byť nejsou prostory nijak rozsáhlé a třeba jízda ve vozidle nepřišla ke slovu. Možná i proto každý z nich působí tím dojmem, že je všechno dotaženo do detailu. Samozřejmě pokud se nebavíte hledáním chyb.

  Mass Effect 2 (PC)

  Během svých cest zavítáte do nejrůznějších koutů galaxie, ve kterých narazíte na místa futuristického vzezření, ale i taková, co by se vyjímala ve Falloutu nebo například seriálu Ztraceni. Design mě celkově uspokojil a každé z míst, které jsem navštívil, naplnilo mou představu o dobře odvedené práci.

  Grafický kabátek nepatří mezi úplnou špičku, ale to bude vadit málokomu. V místech, kde je potřeba, vývojáři skvěle navozují pocit obrovského prostoru, přestože celou dobu chodíte v koridorech.

  Mass Effect 2 (PC)A v pozadí nestojí ani zvuková stránka věci. Dabing je vynikající, zvuky dobré a hudba skvěle podtrhuje dění. Svým spádem si mnohdy nezadá s atmosférou filmu.

  U Mass Effect 2 si můžeme stěžovat jen při porovnání s prvním dílem. Dvojka není horší a takřka ve všech aspektech předchůdce trumfuje. Až na ty RPG prvky. Z pokračování se stala upovídaná akce s mírným přesahem do RPG.

  Herní doba je nadprůměrná a co víc, titul mě po celou dobu hraní bavil. Přestože jsem splnil jen pár vedlejších úkolů (assignments; kolísavé kvality) zabralo mi poctivé dohrání něco kolem dvaceti hodin. Ještě ke všemu mi to nestačilo a druhý Mass Effect se stal jednou z mála her poslední doby, u níž jsem si řekl, že ji s chutí dohraju ještě jednou.

 • Garfield a Xanův kofein do kávy

  Posted on Leden 22nd, 2010 Garfieldarap No comments

  Xanův kávový kofein 001Xanův kávový kofein 002Xanův kávový kofein 003Xanův kávový kofein 004Xanův kávový kofein 006Xanův kávový kofein 006Xanův kávový kofein 007

 • Masta Ace

  Posted on Leden 22nd, 2010 Garfieldarap No comments

  Slavný americký rapper Masta Ace, vlastním jménem Duval Clear, se narodil v Brooklynu v New Yorku. Žil pouze s matkou,která musela velice těžce pracovat aby oba uživila.

  Vyhrál 1.místo v rapové soutěži kde 1.cena byla 6 hodin ve studiu u tehdy legendárního Marleye Marla,kde také nahrál svůj první double singl Simon Says a Keep Your Eyes on the Prize.

  Aceho The Symphony ho dostala na mezinárodní scénu a vedla ke kontaktu s nahrávací společností Cold Chillin’ label v New Yorku, tam vydal 1.album Take a Look Around. Talentovaný rapper, který přežívá na scéně vydává v roce 2000 pár singlů jako třeba Hellbound, na kterém spolupracoval s Eminemem, kde mu poskytl svých 14 let zkušenosti v rapovém světě.

  rap
 • Hry čeká nový 3D kabátek

  Posted on Leden 22nd, 2010 Garfieldarap 1 comment

  -bw-magazin-

  Jedním z hlavních témat letošního ročníku výstavy Consumer Electronics Show v Las Vegas byly televize umožňující 3D zobrazení, které se pomalu chystají k uvedení na trh. Zažít atmosféru prostorového vizuálního zpracování nejen ve 3D kině, ale i doma, je nadosah. Vedle filmů se to ale bude týkat i her. Největším propagátorem zmíněné technologie je firma Sony.
  CES 2010 - aktivní 3D brýle Panasonic se skly s tekutými krystaly

  Podle slov Andrewa Olivera, technického ředitele herního studia Blitz Games, je 3D zobrazení pro Sony novým tématem, které ovlivňuje dění a rozhodování prakticky ve všech divizích firmy. “Sony vkládá do skutečnosti, že svět dnes hlasitě volá po 3D zobrazení, velké naděje. Tomu dává za pravdu například současný úspěch filmu Avatar.”

  Odpovídal tomu i stánek Sony na letošním CESu. Na jedné straně byly konzole PlayStation 3, na nichž běžely 3D verze her, a na druhé straně se promítaly 3D filmy z Blu-Ray přehrávačů.

  Stánek Sony na CES 2010 Stánek Sony na CES 2010

  Z předvedených her se nejvíce mluví o chystaném Gran Turismu 5, ale k vidění byly i jiné známé herní značky od Sony: LittleBigPlanetMotorStorm: Pacific Rift aWipeout byly ještě doplněny Major League Baseballem, který Sony vydává pouze na severoamerickém trhu. I z této nabídky se dá usoudit, že Sony nevidí 3D zobrazení jen jako epizodní vylepšení stávajících her, ale že to do budoucna myslí vážně.

  Možnost 3D zobrazení navíc nebude podmíněna nákupem nové konzole. 3D hry tak bude možné hrát na všech dosavadních modelech PlayStation 3 a bude k tomu stačit pouze nainstalování nové verze firmwaru. To samé platí pochopitelně i pro Blu-Ray přehrávače. Nových firmwarů pro oba typy zařízení bychom se měli dočkat v průběhu letošního roku.

  CES 2010 - 3D obrazový konvertor od JVC dokáže převést 2D obraz na 3D. Je určen pro profesionální užití a stát bude 30 000 dolarů. CES 2010 - první profesionální 3D kamera od Panasonicu

  Co se týče samotné 3D technologie, jedná se o klasické stereoskopické promítání, které se v plné kráse projeví až s použitím speciálních brýlí. Tedy přesně to, co známe z 3D kina. Výhodou je, že se všechny velké firmy shodly na jednotném standardu, takže v tomto segmentu nehrozí žádná “válka formátů”. Bude tedy úplně jedno, od které firmy si nový zobrazovač koupíte.

  Existují sice i další standardy 3D zobrazení, k nimž není potřeba mít při sledování nasazeny brýle, ale ty nejsou primárně určeny pro domácí použití.

  Více o 3D videu a techologiích najdete v článku našich kolegů na Technetu.

 • Garfield a Odieho hloupost

  Posted on Leden 18th, 2010 Garfieldarap No comments

  Hloupost 009Hloupost 010Hloupost 011Hloupost 012Hloupost 013Hloupost 014Hloupost 015Kopance 001

  Kopance 002

  Kopance 003

  Kopance 004

  Kopance 005

  Kopance 006

  Kopance 007

 • The Outlawz

  Posted on Leden 18th, 2010 Garfieldarap No comments

  The Outlawz

  The Outlawz (Outlaw Immortalz) založil jeden z největších osobností Hollywoodu Tupac Shakur v roce 1995. The Outlawz, která byla pod nahrávací skupinou Death Row Records se stala nejvlivnější v Americe. V roce 1996 se stává jednou z nejlepší a nejžádanější hip hopových skupin USA. Po tragické smrti Tupaca Shakura, Outlawz působila dál. Ještě v roce 1996 byl zavražděn další člen Yaki Kadafi, který jediný chtěl vypovídat o Tupacovy vražde.Vrah byl bratranec Napoleona tak Napoleon opustil Outlawz .

  The Outlawz nahrávají další alba a některé dodělávají z Tupacových nahrávek. Tupac jich před smrtí nahrál 200, které se postupně vydávají…

  rap
 • S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

  Posted on Leden 18th, 2010 Garfieldarap No comments
  Pokud jste hráli některého z předchozích dvou Stalkerů, tedy Shadow of Chernobyl nebo novější Clear Sky, což byl vlastně prequel, budete po spuštění Call of Pripyat po pár minutách jako doma. Ovšem hráči, pro které je tento díl premiérou, budou na začátku jen nechápavě kroutit hlavou.Úvod hry Call of Pripyat (dále jen CoP) je bohužel jedním ze záporů. V odfláknutém intru seskládaném z pár obrázků se dozvíte, že armáda do Zóny během tzv. operace Průplav (Fairway) poslala pět vrtulníků, které se všechny za záhadných okolností zřítily. Jako armádní major Děgtarev jste vyslán do Zóny s úkolem zjistit, co se stalo, případně najít trosečníky.

  Na počátku se objevíte na okraji mapy. V rukou máte starý rezavý samopal, v batohu trošku základního vybavení a dál je vše jen na vás. Po prozkoumání mapy uvidíte, že všechny zřícené vrtulníky jsou na mapě zobrazeny, ale jsou daleko a na některá místa se dokonce ani nedá normálně dostat. Nikdo vám neřekne, kam jít jako první, kde sehnat lepší výbavu, zkrátka nic.Alespoň menší náznak tutoriálu pro non-hardcore hráče by neškodil, stejně jako menší

  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyatpostrčení na počátku hry. Tohle vhození do víru událostí bez sebemenší berličky hratelnosti neprospívá.

  Hlavní mapa Zóny je rozdělena na tři velké sektory. Počáteční oblast v okolí velké ztroskotané lodi Skadovsk, druhá v okolí továrny Jupiter se základnou na vlakové stanici Janov a finální město Pripyat, kam se ale dostanete až v pokročilé části hry.

  První dvě oblasti mají vlastní základnu, kde můžete nakupovat a prodávat vybavení, vylepšovat a opravovat zbraně, brát si nové úkoly či jen tak krafat se spoustou jiných stalkerů. A ani v Pripyati nebudete o podobnou základnu ochuzeni, ale vaše možnosti tam jsou značně omezené.

  Úkolů je mnoho a i když spousta z nich je podle známé šablony typu “zabij S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyattámhlety a dones mi od nich tohle”, najdou se i vcelku originální kousky.

  Za všechny bych jmenoval quest, kdy jsem měl jinému stalkerovi pomoci s lovem upíra, což je rychlý mutant, který se dokáže zneviditelnit. Protože moje vybavení rozhodně nepatřilo ke kvalitním a rezavý klump v rukách se zasekával téměř pravidelně, nebyl jsem z vyhlídky na setkání s krvelačnou bestií zrovna na větvi. Přesto jsem na nabídku kývl.

  Když jsme po chvíli ve sklepení upíra našli a pracně zabili, chtěl jsem si oddychnout, když v tom na nás zaútočil jeho kolega. Bylo to o fous, ale povedlo se. V tom jsme se ale dostali do jejich hnízda, kde jich spalo na desítky a my se museli mezi nimi proplížit. Na čele mi vyvstaly krůpěje potu a napětím jsem skoro nedýchal. Ano, i takto atmosférické okamžiky CoP obsahuje. A to ten quest nebyl ani zdaleka u konce.

  Na svých toulkách Zónou narazíte na spoustu podivných věcí, postav i lokací. Jak je u této série zvykem, je vše nadesignováno až do těch nejmenších detailů. S.T.A.L.K.E.R.: Call of PripyatSpousta lokací je navíc navržena podle reálné předlohy, takže budete skutečně TAM.

  Klíčem k získávání lepšího vybavení a penězje kromě plnění questů prodej artefaktů. Protože aktuálně obchodníci vykupují pouze zbraně a vybavení v perfektním stavu, už jim neprodáte několik zrezlých pistolek od pár banditů, co vás přepadli támhle za bukem.

  Artefakty se sice neválejí na každém rohu jako v prvním dílu, ale zase nebude mít takový problém je najít jako v Clear Sky. V drtivé většině je najdete uprostřed anomálií, které ale za prvé máte zobrazené na mapě a za druhé se kolem nich vytvořily zajímavé geoútvary. S.T.A.L.K.E.R.: Call of PripyatS lepším detektorem je jejich nalezení otázkou chvilky. Navíc jednou za čas se Zónou prožene smrtící emise, kterou musíte přečkat v úkrytu a která artefakty znovu vytvoří.

  Až si přijdete na slušnou sumičku, je na čase si koupit lepší zbraň a brnění. To se bohužel v boji opotřebovává velice rychle a opravy také něco stojí. Své vybavení si tedy budete muset vylepšit a zde máme další kámen úrazu. Postavy, které vám toto umožní, jsou v celé hře pouze dvě a navíc každé z nich musíte sehnat tři typy sad nářadí. Každá z těchto sad je ve hře pouze ve dvou exemplářích, tedy pro každého jedna a kromě pár typů od několika stalkerů vám nikdo neřekne, kde je máte hledat. Tohle by také šlo trochu zjednodušit.

  Jinak ale sandboxová hratelnost titulu náramně prospívá. Můžete si jít téměř kam chcete, prozkoumávat léta opuštěné domy a tovární komplexy nebo se prostě S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyatjen postavit na kopec a sledovat, jak smečka zdivočelých psů loví jiná zvířata či třeba osamělého stalkera.

  Bohužel z hlavní dějové linie si na zadek nesednete. Počáteční pobíhání po lokacích se spadlými vrtulníky ještě ujde, ale třeba město Pripyat mě trochu zklamalo. Design je opět paráda, ale už tu není žádný obchodník a kvůli prodeji předmětů nebo vylepšování vybavení musíte za velké peníze cestovat zpět do Janova nebo Skadovsku. A navíc ani to už ke konci hry není možné.

  Korunu tomu už jen nasazuje vcelku trapný závěr příběhu. Naštěstí po skončení dějové linie lze pokračovat ve hře a dodělat si třeba nesplněné questy.

  Po vzoru např. série Fallout sestává outro ze statických obrázků a informací, co S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyatse s tím kterým stalkerem či frakcí stalo. Bohužel titulky v této animaci mají příšernou barvu a v kombinaci s fotografiemi je skoro nepřečtete.

  V grafice a zvuku se toho od minula příliš nezměnilo, a pokud se vám grafický styl zamlouval u předchůdců, bude se vám líbit i CoP. Bohužel hardwarové nároky nepatří k nejmenším. Už jen úvodní loading trvá několik minut (!) a i ve hře budete (hlavně pokud třeba poběžíte) zažívat občasné trhnutí obrazu, když si hra bude nahrávat data z disku do paměti.

  Našince zajisté potěší, že je CoP v prodeji s českými titulky (dabing je na výběrS.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyatanglický nebo ruský). Bohužel v animacích, kterých si během hraní příběhové linie užijete habaděj, titulky chybí a budete odkázáni jen na své jazykové znalosti (to už naštěstí řeší amatérský mod).

  Třetí díl série Stalker se opět povedl. Napravil některé neduhy starších kolegů a nabízí opět vynikající hratelnost v perfektně nadesignované a tajemné Zóně. Pokud vás předchozí dva díly bavily, nemáte co řešit. Ostatní hráči by však měli sáhnout po jiných titulech.

 • Garfield a vedro

  Posted on Leden 12th, 2010 Garfieldarap No comments

  Vedro 001

  Vedro 002

  Vedro 003

  Vedro 004

  Vedro 005

  Vedro 006