o garfieldovy a rapu
RSS icon Email icon Home icon
 • Garfield……..klasika

  Posted on Září 27th, 2009 Garfieldarap No comments

 • Nironic

  Posted on Září 27th, 2009 Garfieldarap 12 comments
  Nironic a.k.a. NI, vlastním jménem Eric Alexander Cherryhill se narodil roku 1981 v Bronxu, New York, USA. Jelikož pochází z hudební rodiny, měl k hudbě od útlého věku velmi blízko. Ve dvanácti letech si začal z legrace rapovat, ale protože to dělali skoro všichni okolo, nechtěl se soustředit pouze na rap. Ve čtrnácti letech začal hrát na kytaru, kterou však v sedmnácti vyměnil za bicí.

  Už při studiích se začal živit hudbou, a to jako bubeník. Současně pracoval také v S.I.R., v jednom z největších nahrávacích studií v New Yorku. Zde přišel do kontaktu s těmi nejvýznamnějšími umělci z branže, včetně kapely Living Colour, kterou o dva roky později začal doprovázet na turné jako drum tech a programátor. Jednoho dne se leaderovi kapely zmínil, že umí rapovat a ten mu dal příležitost postavit se za mikrofon. Publikum si NIe okamžitě zamilovalo a od té chvíle vystupoval s Living Colour jako host.

  Po jednom z evropských turné se díky ohromnému ohlasu publika na hip hop rozhodl, že se do Evropy přestěhuje. V roce 2003 zakotvil v Praze, kde potkal tehdy devatenáctiletého pianistu Lorena Cobela, se kterým založili kapelu Cherry Hill. Během krátké doby se kapela těšila nemalé popularitě. Avšak po vydání první a zároveň poslední desky se členové kapely rozhodli pokračovat v jiných projektech.

  NIův rap oslovil i nejlepší českou hiphopovou formaci Indy&Wich. Nahrávají společně skladbu Live, která zaznamenala u fanoušků obrovský úspěch a udržela se na předních příčkách hitparád více než tři měsíce. Během této doby se NI a Wich domluvili na tvorbě společné desky. V únoru 2007 vychází u Patrick Records album The Chronicles of a Nomad, jež bylo kritiky označeno za jedno z nejlepších alb roku. Koncerty po celé České republice a na Slovensku sklízí velký úspěch, respekt si deska získala i za oceánem.

  rap
 • Dead Rising 2

  Posted on Září 27th, 2009 Garfieldarap No comments

  Máte pocit, že být zombie je jednoduché? Jen si tak pro sebe hučet a neodvratně se blížit k obětem? V Resident Evilu to tak někdy vypadalo. Ovšem pokud se potkáte s takovým maniakem, jako je Chuck Greene (shoda křestního jména s nezničitelným Chuckem Norrisem nebude náhodná) v akci Dead Rising 2 pro PC, PS3 a Xbox 360, životní podmínky chodící mrtvoly se značně ztíží.

  Chuck býval šampion v motokrosu a tak má správně rozvinutého sportovního ducha. Bohužel pro zombíky, teď sportuje v tom, kolik zombií naporcuje v co nejkratším čase. Seká je vertikálně i horizontálně, řeže motorovkou jako posedlý.

 • Garfield v restauraci,a Lyman

  Posted on Září 22nd, 2009 Garfieldarap No comments
  1
  3
  4
  5
  LYMAN

  disko

  hluboký příběh

  cvičení

  zbytky

 • Young Buck

  Posted on Září 22nd, 2009 Garfieldarap No comments

  YoungBuckMarley.jpg image by pardonmeduke2

  Ale Buck také tvrdě „bušil“ v nahrávacím studiu s přítelem z dětství D-Tayem, kteří společně vydali desku pod názvem Thuggin´Til The End. I přesto, že deska nevynesla nějaký extra výsledek, Buck dosáhl neocenitelné zkušenosti. Respektive když se snažil opustit jednostrannou smlouvu. „Byl jsem mladý a tak chtivý vydělat si nějaké peníze, že jsem byl schopen za cokoliv ukázat svůj talent,“ říká Buck. „Když jsem se začal shánět po nových možnostech, zjistil jsem, že jsem byl opravdu jen taková loutka, kterou nechali nevědomky podepsat smlouvu a o které v podstatě ani nic neví. Cítil jsem se jako člověk typu: dělejte si se mnou co chcete, hlavně když budu vidět.“ Buckova další příležitost přišla spolu s bývalým parťákem Baby Brianem Williamsem, který se ho optal, jestli má ještě po předchozích zkušenostech chuť dát se zpět dohromady s Cash Money. Buckovi to nepřišlo jako nejvhodnější nabídka, ale i přesto do toho šel. První pocit v té osudné kanceláři popisuje jako velmi napjatý vztah mezi všemi a obrovskou nervozitu. Po týdnu si však zvykl a uvědomil si, že sedí na pohodlnější lavici v pohodlnější kanceláři než s D-Tayem. „Byl jsem připraven, že jakmile vstoupí Juvenile do kanceláře, odcházím. Juvenile totiž v té době měl v rukou smlouvy s esy z Cash Money, ale mě nabídl šanci spojit se s UTP Records. Juvenile byl typ člověka, který jakoby říkal:, Nezapomenu ti nic, cos udělal, ale pořád mám nutkání a chci slyšet tvojí nynější tvorbu. Něco mě prostě láká. „Tak jsem prostě udělal takový pokus. Takový, že mi Juvenile nosil kufry a vedl mě po ulici. prostě jsem s ním začal nahrávat. Za první tři dny jsem udělal okolo 11 písní.“
  Buck žil a nahrával pod záštitou Juvenile, a zrovna když byl na turné, potkal se se svým budoucím parťákem 50 Centem a Lloydem Banksem v New Yorku. Nastala taková malá kolaborace a vznikl pouliční hit A Little Bit of Everything. „Bylo to jako odměna za to, že jsem se potkal s 50 Centem, protože jsem respektoval jeho vlastní příběh. A i on můj. Byl jsem fanoušek takových lidí i před tím, než jsem vstoupil do jeho crew. Začali jsme od nuly. A slíbili jsme si, že jestli se jednomu přihodí něco, je to totéž, jako kdyby se přihodilo druhému. A díky Boží přízni to dopadlo tak, jak to dopadlo. Vstoupil jsem do G-Unit. A vždycky jako by mi Juvenile podvědomě říkal: „Každá nabídka, která přijde, tu ber. Jestli je to něco, co ti pomůže v kariéře, neváhej a jdi do toho.“ Young Buckova první prezentace v
  G-Unit nastala tehdy, když se objevil v písni Bloodhound na 50 Centově debutu Get Rich Or Die Tryin´. Dále se objevuje na desce G-Unit Beg For Mercy a na svou vlastní desku také nečekal dlouho. Pecka Straight Outta Cashville. Název mluví sám za sebe. Byl ve spolku Cash Money, proto Cashville, a Straight Outta ve smyslu přímo ven z něho. „Chtěl jsem naznačit, že při poslechu se můžete dozvědět, čím jsem prošel. Začalo to Nashvillem a končí to kde?“
  Straight outta Cashville produkoval a zároveň se na ní objevil Dr. Dre, Eminem, Lil´Jon spolu se členy G-Unit, tj. 50 Cent, Lloyd Banks. Stejně tak je deska úspěšná díky jižňanským rapperům, jako např. T.I., Lil´ Flipovi nebo Davidu Bannerovi. „Celé toto album je záležitostí mého života a všeho, co se zatím stalo.“
  Buck je znám však i jako několikrát trestně stíhaný. Jeden ze známějších prohřešků líčí incident na Vibe Awards 2004, kde byl Dr. Dre přepaden Jimmym Jamesem Johnsonem a Buck se přidal a podporoval Dr. Dre. Videa později ukázala, že Buck bránil svého přítele tak, že vyhrožoval smrtí nožem. Policie ho dohnala před soud 20. listopadu toho roku.
  Posledním restem je nedávná aféra z 9. srpna 2005, kdy byl obviněn hned z několika věcí. Vše začalo na koncertě v New Yorku, po menší přestřelce nasedli všichni do auta, jeli na červenou a když je policisté chytili, drželi ilegálně několik zbraní. Není jisté, jestli právě Young Buck držel zbraň, každopádně všichni z auta byli obviněni.
  Toto jsou peprnější chvilky Buckova života, a tak můžeme říci, že i přesto, že má dceru, kterou velmi dobře finančně podporuje, rodinný typ to asi dvakrát nebude.
  První, co člověka zaujme, je jeho blyštivý chrup, který má hodnotu asi tak 100 000 dolarů. No a o tom, na kolik přišel tohoto bohatého rappera G-Unit přívěsek můžeme jen a jen polemizovat a tiše závidět.

  rap
 • Superstars V8 Racing

  Posted on Září 22nd, 2009 Garfieldarap No comments

  Počítáte se mezi fanoušky motorsportu? A znáte italský závodní seriál International Superstars Series? Pokud jste u kterékoliv z těchto dvou otázek alespoň na chvíli zaváhali, pak nemusíte pokračovat v dalším čtení, protože Superstars V8 Racing s největšípravděpodobností nebude nic pro vás.

  Na zmíněném šampionátu, respektive na jeho mezinárodní větvi (existuje totiž i série ryze italská), je totiž založena kompletně celá hra. Na rozdíl od takové F1, WRC či Moto GP to ale zjevně není zrovna značka, o jejíž licenci by velcí herní vydavatelé byli schopni se navzájem postřílet.

  V celé hře je kromě onlinu v podstatě pouze jediný režim

  Samo o sobě by to ale nemuselo ještě vadit, vždyť jak se říká, i s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo a i méně známé a nablýskané závodní série mohouSuperstars V8 Racingnabídnout dostatek závodního vzrušení. Problém je ovšem ten, že v tomto konkrétním případě to dopadlo přesně tak, jak by se obecně dalo čekat, tedy nevalně. Hraje se to nepřesvědčivě, je to docela nuda a nevypadá to nijak extra hezky.

  Po zahrání této záležitosti nám tak už nějakou dobu leží v hlavě otázka, kdo nebo co má být těmi Superstars v názvu série i hry. Jezdci to tedy rozhodně nejsou. Dá se zde sice narazit na pár známějších jmen, ale pokud nepatříte k alespoň mírným fanouškům motoristického sportu, nebudete znát asi vůbec nikoho. Tak schválně, říká vám něco třeba takový Gianni Morbidelli? Pokud ano, tak by se na tom dalo začít stavět.

  Zbývají tak vlastně už pouze tratě či auta. Vzhledem k tomu, že se závodí na klasických okruzích, kde toho zase až tak moc k vidění nebývá, tak zůstávají jenom auta. Ostatně, okruh na Monze je určitě fajn (přestože takový Lewis Hamilton si to aktuálně asi nemyslí), je to legenda a máme ho moc rádi, protože se na něj v každé závodní hře dá s jeho pěti a půl zatáčkami skvěle adaptovat, ale taky ho nepotřebujeme mít úplně všude. Naproti tomu Mugello nebo Misano takovými klasikami zdaleka nejsou, ale jsou to pořád jen fádní okruhy ve fádní hře.

  Titul Superstars tak ve výsledku zbývá na auta. I když ani tady to není úplně trefné, protože známe lepší káry, s kterými bychom si rádi ve videohře zajezdili. Pokud bychom měli zůstat u cestovních vozů, tak bychom tedy mnohem raději zkusili třeba takový šampionát DTM.

  Na druhou stranu si tu ale pořád můžete zajezdit s auty, do nichž se v reálu jen takSuperstars V8 Racingneposadíte, nemluvě o tom, že i z hlediska hráče tu potkáte modely, které v jiných závodních hrách příliš k vidění nebývají. Třeba velmi solidní závodní jaguar.

  Počítačem řízení oponenti to do vás občas s chutí napálí, aniž by museli

  V celé hře je kromě onlinu v podstatě pouze jediný režim, kterým je sezona (nepočítaje pochopitelně položky typu rychlý závod či závodní víkend). Asi nebude překvapením, že účelem je zvládnout všechny závody co nejlépe, abyste se na konci co nejlépe umístili v konečném hodnocení. Takže si odjezdíte něco přes deset závodních víkendů, a pokud vám to nebude stačit, tak si to celé dáte znovu. A chybět samozřejmě nemohou ani klasické “licence”.

  Závodní víkend sestává z klasických součástí, tedy z volných tréninků, kvalifikace a samotného závodu. Nutno ovšem uznat, že všechny tyto položky mají svůjSuperstars V8 Racingnezastupitelný význam, protože ve volných trénincích si tak říkajíc osaháte trať a v kvalifikaci se poperete o co nejlepší postavení na startu. Na druhou stranu se ale dá na nižší obtížnosti vcelku v pohodě vítězit i z úplně poslední startovní pozice.

  S kvalifikací ale souvisí jedna zajímavá věc. Každé auto od začátku disponuje dvěma základními nastaveními – kvalifikačním a závodním. Jejich názvy jsou určitě dostatečně výmluvné, ovšem praxe to příliš nepotvrzuje. Pochopitelně to klidně může být chybou na naší straně přijímače, ale faktem zůstává, že se závodním nastavením dosáhnete často lepšího kvalifikačního výsledku než s nastavením kvalifikačním.

  Superstars V8 RacingPřinejmenším je tedy zajetí nějaké rozumné startovní pozice s tímto set-upem pohodlnější, nemluvě o tom, že se vám s ním mnohdy povede víceméně bez problémů zajeti rovnou pole position.

  Největší vadou na kráse celé hry je pak jízdní fyzika. Auta, ať již vypadají sebekrásněji, po tratích podivně plují a kloužou, a v začátcích tak není úplně samo sebou udržet je v nějakém přijatelném směru a zároveň tempu na trati. Každý drobný kontakt či vyjetí z trati pak může znamenat nemilosrdné hodiny. Zrádné ovšem je, že může, ale nemusí. A ani s už jistou praxí nikdy nebudete přesně vědět, kdy to ustojíte a kdy se začnete motat v kačírku, což je značně nemilé.

  Spolehnout se moc nedá ani na profily trati, protože zatáčky se odhadují hodně zle. I mírná zatáčka vás tak může vynést až kdovíkam, zatímco jiná, prudší si ani nevšimne, že jste jí prosvištěli na plný kotel. Při jízdě, která sama o sobě není nijakSuperstars V8 Racingtragická, to tak chce hodně opatrnosti, respektive je potřeba se na každé trati naučit, jak se chová která zatáčka. Konkrétně tedy třeba zatáčky Lesmo na již zmíněné Monze se projíždějí hodně špatně, takže v nich musíte zpomalovat více, než jste zvyklí z jiných her.

  Pokud ale na toto přistoupíte, nebude váš výsledný dojem vyloženě špatný. Musíte ovšem ještě přijmout i fakt, že počítačem řízení oponenti to do vás občas s chutí napálí, aniž by museli, a na dlouhých rovinkách se můžete setkat i s tím, že některý ze soupeřů sám od sebe půjde do kontaktu s vámi ve snaze vás vystrčit.

  Grafickému zpracování nelze upřít snahu, ale výsledek je značně nevýrazný a matný. Okruhy zkrátka z podstaty věci vypadají jeden jako druhý a není tam moc co vymýšlet. Docela působivě jsou ale ztvárněny těžké dešťové mraky, které se tváří, jako by se blížil konec světa. Zvuky pak jsou na tom stejně jako celá hra, tedy v podstatě snad i v pořádku, ale zkrátka nevýrazné, unylé a nic neříkající.

  Superstars V8 Racing tak lze ve výsledku doporučit pouze nadšeným fanouškům této skutečné závodní série nebo těm nejzarytějším virtuálním závodníkům, kteří by aktuálně neměli co hrát. Vzhledem k nabitému startovnímu roštu letošního podzimu ovšem tato možnost asi jen tak nehrozí.

 • Garfield a Jonovi nápady

  Posted on Září 19th, 2009 Garfieldarap No comments

  strip 10

  strip 12

  strip 13

  strip 22strip 21strip 17

  strip 14

  strip 15

  strip 16

 • Worms 3D

  Posted on Září 19th, 2009 Garfieldarap 1 comment

  Roztomilí, žvatlaví a pozuby ozbrojení červíci se znovu vracejí – a to nejenom s novými herními módy a možnostmi, ale rovnou s dalším rozměrem. Tedy třetím rozměrem. Ve své podstatě se jedná o moderního pokračovatele, kdy na dané mapce proti sobě zápasí dva a více týmů. Každý z týmů disponuje šíleným zbraňovým arzenálem – a to včetně silně nekonvenčních zbraní jako vybuchující naváděný holub či stařenka – se kterým se jednotlivé týmy mezi sebou likvidují. Hra se odehrává na tahy. To znamená, že nejdříve hraje jeden tým, respektive jeden zástupce týmu, v našem případě jeden červ, který má několik desítek sekund na to, aby provedl nějakou akci. Třeba přišel k jinému červíkovi, položil u něj dynamit a rychle se schoval do bezpečí. Nebo z dálky vystřelil naváděnou raketu. Případně použil létající batoh, eventuálně teleport, a přemístil se tak na lepší místo. Záleží na hráči. Každopádně po jedné takovéto akci přebírá kontrolu protihráč, jenž disponuje tím samým časem a těmi samými možnostmi. Mimo hry proti počítači tento typ her již odjakživa obohacuje často využívané lákadlo v podobě možnosti hry více hráčů na jednom počítači. Tím se zábava ještě násobí.

  Worms 3DBitvy jsou prakticky jedinou náplní hry. Nestačí ale pouze zmáčknout tlačítko, musíme respektovat fyzikální zákony a třeba před výstřelem nejpoužívanější rakety určíme úhel a sílu střely. Ve 2D zpracování tento princip fungoval dokonale – panovaly proto obavy, zdali 3D zpracování nepohřbí tuto báječnou červí sérii. Naštěstí si v tomto ohledu autoři s prostorem poradili bravurně. Červíka lze ovládat klávesami do stran, natáčet jej – tj. rotovat kolem své osy a určovat úhel. Z této pozice střílet by mi však přišlo trochu komplikované, proto autoři přicházejí s režimem pohledu z vlastních očí. Opět určíme úhel, sílu střely, ale máme tak mnohem lepší přehled, kam zhruba střílíme. Doplňme, že přesnost střely ovlivňují i povětrností podmínky vyjádřené ukazatelem v pravé dolní části obrazovky. Zpět k ovládání. Úhel kamery ovládáme libovolně přes myš, čili si vždy lze nastavit pro hráče ten nejlepší pohled – stisknutím další klávesy lze také získat celkový přehled o situaci (scéna se podstatně oddálí).

  Než se pustíme do samotné hry, určitě nás příjemně zaskočí ohromné množství herních voleb. Nejdříve si nastavíme svůj tým podle obrazu svého, tj. pojmenujeme si svoje svěřence, vybereme vlajku, typ hrobu v Worms 3Dpřípadě smrti, speciální zbraň a samozřejmě tematicky volené hlášky, které červíci v určitých situacích pronášejí. Nabízí se klasické, české, pirátské, z druhé světové války… je jich mnoho, vybere si každý. Když dále prozkoumáte menu, objevíte podrobnou encyklopedii popisující veškeré zbraně, ale i všemožná nastavení týkající se třeba síly zbraní, jejich počtu a podobně. Zjistíte také, že některé zbraně, herní módy a další vychytávky nejsou přístupné. Ty se totiž odemknou až po splnění určitých misí, z nichž tu nejdůležitější část představuje kampaň. Právě kampaň přináší vítanou změnu, protože zdaleka ne vždy bojujeme proti druhému týmu. V jedné misi se například ocitáme sami zcela bez nepřátel a hledáme poklad v hrobech, jindy se snažíme zachránit ovce před utonutím… rozmanitosti se meze nekladou. Na druhou stranu se mi některé z misí zdají docela, a to hned od začátku (prakticky od té druhé), obtížné. Většinou nehrozí, že misi zdoláte na první pokus. Ale co, alespoň hra chvilku vydrží – ono to hlavněchce zvyknout si na 3D prostor jako takový (otázka dvaceti minut).

  Samozřejmě se nabízí i náhodně vygenerované mapy podle hráčem zadaných parametrů. ProcentuálněWorms 3Dvyjádříme, kolik jednotlivých prvků mapy chceme, v jakém tematickém prostředí, jestli za dne či za noci a tak dále. Jako skvělý nápad se mi jeví přítomnost výherního automatu, který ve třech políčkách vylosuje stejné množství různých herních modifikací (všichni začínají pouze s jedním životem, pád z výšky víc zraní, nízká gravitace…). Díky tomu každá hra může získat naprosto odlišný nádech. K dobré atmosféřeběhem následné hry přispívá kompletně zničitelné prostředí, ohromné výbuchy a do toho všeho smutné, cynické, škodolibé, oznamující, zkrátka legrační červí hlášky. Například po smrti nepřátelského červa Thomase, který padl obličejem k zemi a následně explodoval, jsem se dočkal hlášky “Thomas v nás vzbudil lítost”. Zbraňový arzenál přijde fandům vesměs známý, čili bazuka, brokovnice, několik typů granátů, letecký úder, baseballová pálka… + ty taktické jako padák, teleport, plošina. Ale jak říkám, další zajímavosti se vám otevřou až během samotného hraní. Nechybí ani (nejenom) moje oblíbené “vtipné červí animace” a to jak během hry, tak po jejím úspěšném vyhrání.

  Worms 3DČervíci u nás vycházejí v kompletní české lokalizaci, ke které si řekneme pár slov. Ve srovnání s jinými hrami je textů minimum, týká se to prakticky pouze menu, encyklopedie, popisu misí a hlášek přímo ve hře. I díky tomu, že autoři už od začátku počítali s tím, že se jejich hra bude překládat do mnoha jazyků, vyvedli jednotlivá menu více obrázkově s následným popiskem. A to se osvědčilo. Českou lokalizaci pokládám za velmi zdařilou, prakticky mám pouze dvě výtky. První se týká některých názvů, které jsou o malinký kousek delší než místo pro ně určené. A druhá se týká delších hlášek přímo ve hře, které se rozdělí na dvě části, přičemž ta první zobrazená zmizí velmi rychle. Worms 3D dále podporují hraní na jednom počítači ve více lidech, po LAN a na speciální červí síti Wormnet po internetu. Hru po internetu se nám nepodařilo regulérně odzkoušet – dohodli jsme hru, nastavili pravidla, ale v okamžiku, kdy se měla spustit přímo hra, se všichni rázem ocitli v hlavní místnosti. Těžko říci proč. Umělá inteligence mi přijde velmi slušná, nestává se, že by červ chtěl střílet či házet skrze zeď (oproti některým lidským hráčům :). Každopádně výsledný verdikt se ponese v duchu celé této recenze: Přerod do 3D se povedl na výbornou, dočkali jsme se mnoha nových módů, nápadů a hlavně – červíci se pořád zatraceně dobře hrají. Pokud máte tento typ her rádi, neváhejte.

 • Ja Rule

  Posted on Září 19th, 2009 Garfieldarap 1 comment

  1338368.jpg

  Narozen: 29.2.1976

  Populární americký rapper, vydávající pod labely Universal Record a Murder Inc. V New Yorku jsou známy jeho hitovky jako „Put It On Me“ nebo „Between Me And You“, „I’ Real“ a „Wonderful“. Za svoji kariéru stihl Ja Rule vydat sedm albumu a prodat více než 20 miliónů desek celosvětově.

  Ja Rule – Biografie (životopis)

  Narodil se a vyrůstal ve čtvrti Queens v New Yorku. Chodil na Junior High School ve Floral Parku (zde také potkává svoji budoucí ženu Aisha Murray), a maturuje v roce 1991. Chvíli pokračoval ve studiu na Martin Van Buren High School, ale neodpromoval.

  Když měl Ja Rule 5 let, umřela mu sestra na dýchačí potíže. Neměl to jednoduché, vzhledem k členství rodičů v sektě Svědků Jehovových vyrůstal ve striktně náboženské rodině. Neslavili narozeniny ani vánoce, a Ja Rule neměl povolení poslouchat rap !!. Ale, když ho poprvé uslyšel, rozhodl se být rapperem. Pronášel si tajně domů Cdčka a přehrával je, když nebyli rodiče v okolí. Byl také šikanovaný kvůli své výšce (proto přechází na privátní školu do manhattanu, kde je pro změnu jediný černý student).

  V 15ti Ja Rule potkal s 0-1 a Chris Black, oba z crew Cash Money Clik. To ho inspirovalo aby se zapsal do TVT Records. Uslyšel ho DJ Irv (Gotti), blízký spolupracovník a přítel Jaye-Z, a zároveň hlavní DJ pro Def Jam Record. Velice si Ja Rula oblíbil a přemlouval ho, ať přejde do jeho labelu Murder Inc. Records. Chtěl ho kvůli hlubokému chraplavému hlasu.

  Potom přišla spolupráce s DMX a Jayem-Z, a taky týpkem jménem Russel Simons (pomáhal vytvořit label Murder Inc). Přes to všechno byl Ja Rule stále neznámým rapperem. Jeho sláva začala růst po featuringu s Jayem-Z „Can I Get A..“, tím se rychle vystřelil na výsluní americkéhu rapu a byl jeden z nejůspěšnějších rapperů z Def Jam Recordings.

  Osobní život

  Přes léto 2007 byl Ja Rule zadržen za držení zbraně a drog společně s osobou jménem Lil Wayen. Od roku 2003 byl Ja Rule několikrát zadržen za násilné činy, jako je napadení (50 centa). Párkrát se také střílelo na party, co pořádal. Prostě není žádnej anděl.

  Pořád má svojí ženu ze střední školy, ale je známo, že jí zahýbá. Třeba aféra s Lil Mo.

  Ja Rule - Diskografie

  Venni Vetti Vecci (1999)

  Vydáno 1 června roku 1999. Byl to debut nejen pro Ja Rule, ale i pro label Murder Inc. Vcelku se povedlo, Ja Rule sa začíná hrát na hudebních stanicích MTV, VH1 a BET. Hlavní pecky jsou „Holla Holla“ a „Its Murda“ - s Jayem-Z a DMX

  Rule 3:36 (2000)

  Ja Rule se vrací během léta roku 2000 s jeho novým singlem „Between Me and You“ (featuring se známými New Yorskými zpěvačkami jako Christina Milian). Tento počin byl brzo následován Ja Rulovým druhým albem – Rule 3:36m které bylo vydáno 10. října. Jsou na něm singly jako „Put It On Me“ a „I Cry“. Ja Rule obdržel kritiku za komerčnost, ale stal se 3x platinovým.

  Pain Is Love (2001)

  Brzo po vydání Rule 3:36 se mu povedlo přesvědčit R&B zpěváka Ashanti, aby se přidal do labelu Murder Inc. Jako obvykle, v létě roku 2001 uvolnil singl „Livin’It Up“ a poté vydává. Ja Rule a jeho album se opět třikrát odrážejí platinou na výsluní úspěchu.

  The Last Temptation (2002)

  čtvrté album, vydané .19. listopadu roku 2002. Ano, stalo se taky platinovým, ale podrobeno velké kritice za komerčnost, už nezopakovalo úspěch předchozího.

  Blood In My Eye (2003)

  Vesměs propadák, který mu velice ubral na popularitě. Ja Rule hlavně dissuje Eminema, 50 Centa, Bustha Rhymes a Dr. Dre. Ja Rule začíná být trapný

  R.U.L.E. (2004)

  9.listopadu roku 2004 se Ja Rule vrací se svým 6tým kouskem. Bylo podáno jako comeback na scénu, a nutno říct, že se to opravdu povedlo. Stalo se nejlepším albumem roku 2004 a také nejlepším albumem Ja Rule vůbec.

  Exodus (2005)

  6 prosince 2005 vydal Ja Rule svoje sedmé album, které není nic víc, než sbírka nejlepších hitů. Jediná inovace byl song Exodus, což je rovnou i intro. Produkováno Irv Gottim a Dr. Dre.

  Mezi léty 2005 – 2006 se táhne odchod z Def Jam Records.

  The Mirror (2008)

  Ja Rule plánuje na březen roku 2008 vydat jeho nejnovější album, pomocí společnosti Universal a Records. První singl - „Uh Oh“ byl vypuštěn 31 července roku 2007 a prezentován na hodně hudebních stanicích a jejich show. Druhý singl „Body“ byl vypuštěn v září. Na albumu se podílel bývalý člen G-Unit The Game. Na albumu obecně Ja Rule zase dissuje 50 Centa, DMX, a Common. Jméno albumu Ja Rule odůvodnil „Zrcadlo je jediné místo, kde můžeš lhát sám sobě“.

  rap
 • Garfield a Santa

  Posted on Září 15th, 2009 Garfieldarap No comments

  hodný

  hodný

  dopis

  dej mi

  dopis2

  tlusťoch

  trampolína