o garfieldovy a rapu
RSS icon Email icon Home icon
 • Garfield 2

  Posted on Červenec 23rd, 2009 Garfieldarap No comments

  GARFIELD, všemi milovaný kocour, odjíždí do Evropy. Cestuje společně se svým věrným parťákem psem ODIE, aby překvapili svého páníčka JONA (BRECKIN MEYER), který je právě s přítelkyní LIZ (JENNIFER LOVE HEWITT) v Londýně. V zemi Big Benu, Buckinghamského paláce, Scotland Yardu a především “fish and chips”, začíná Garfieldovo skutečné dobrodružství, když dojde k jeho záměně za PRINCE, královskou kočku (vypadá náhodou úplně stejně jako Garfield), která po své zesnulé paničce Lady Eleanor právě zdědila zámek Carlyle.

  To je ale obrovské zklamání pro jejího synovce Lorda Dargise (BILLY CONNOLY), který si na veškerý její majetek dělal zálusk. GARFIELD si žije královsky jako “Kočka z Carlyle”, má vlastního komorníka Smitheeho (IAN ABERCROMBIE) a poddané ze všech koutů světa jako Winstona, (velmi) anglického buldoga, McBunnyho, jinak skotského zajíce, Nigela, fretku z Pandžábu, španělského býka Bolero, myš s podivným jménem Já, Claudius, která cituje Shakespeara, a nakonec francouzskou husičku Christophe. Zatím si pravý PRINCE užívá obyčejného života, tu skočí do hospůdky, tu si pochutná na lasagních. a líbí se mu to čím dál víc. Lord Dargis, který utřel nos, se chce pochopitelně PRINCE/GARFIELDA za každou cenu zbavit.

  Garfieldův nový, krásný a lepší svět se tak brzo změní na místo, v němž síly dobra a zla svedou rozhodující bitvu o právo na důstojný kočičí život. 260 milionů čtenářů 2 600 deníků po celém světě se denně směje nad Garfieldovými hláškami typu: “Byl bych radši, kdyby rána začínala později”, nebo: “Raději bych se rochnil jako prase, než abych pracoval”. Garfield se po fenomenálním úspěchu na plátnech kin - jen v České republice a Slovensku utržil 25 miliónů korun a přišlo na něj 320 000 diváků - vrací v rodinném “akčním” filmu GARFIELD 2.

 • O Dr.Dre

  Posted on Červenec 23rd, 2009 Garfieldarap 2 comments

  Andre Young, známý jako Dr. Dre, je jedním z průkopníků současné hip-hopové kultury a gangsta rapu.

  Dr. Dre začal svoji kariéru jako člen skupiny The World Class Wreckin’ Cru v první polovině osmdesátých let. V roce 1986 stáli Dr. Dre a další člen World Class Wreckin’ Cru DJ Yella u zrodu skupiny N.W.A, velmi úspěsné a kontroverzní skupiny, která víceméně definovala pojem gangsta rap. Dr. Dre dosáhl s NWA velkého úspěchu, ale na vrcholu popularity v roce 1991 skupinu opustil, aby založil nahrávací společnost Death Row Records s Sugem Knightem.

  Dr. Dre vydal svůj první sólový singl „Deep Cover“ na jaře roku 1992. Tahle nahrávka byla nejen debutem jeho G funk stylu, ale i počátkem spolupráce s rapperem Snoop Doggy Dogg (později známý pouze jako Snoop Dogg). Ten se poprvé objevil na debutovém albu Dr. Dre The Chronic v roce 1992, na kterém dostal stejný prostor jako Dr. Dre. Z alba se díky singlu „Nuthin’ But a ‘G’ Thang“ stal multi-platinový trhák. V podstatě nebylo možné zaslechnout hip-hop, který by neovlivnil Dr. Dre a jeho patentovaný G funk.

  Následující rok produkoval Dr. Dre Snoop Doggovo první album Doggystyle, které se neslo v podobném duchu jako jeho vlastní hudba. Doggystyle dosáhlo obrovského úspěchu a bylo prvním debutovým albem, které se dostalo na první příčku v hodnocení amerického hudebního časopisu Billboard magazine.

  V roce 1996 napomohla skladba „California Love“, produkt spolupráce s umělcem patřícím pod Death Row Records Tupacem Shakurem, dalšímu upevnění pozice Death Row Records a Dr. Dre v hudebním průmyslu. Ke konci roku ale vzala popularita Death Row Records za své po smrti Tupaca Shakura a obviněních vznesených proti Suge Knightovi. Dr. Dre předvídavě Death Row Records opustil a založil vlastní vydavatelství Aftermath Entertainment. Na albu Dr. Dre Presents … The Aftermath, vydaném na konci roku, se objevily skladby od nových umělců, kteří se přidali do Aftermath, a také skladba „Been There, Done That“, která byla míněna jako symbolická rozlučka s gangsta rapem a Dr. Dre v ní naznačoval přechod k jiné oblasti hudby i životního stylu.

  V roce 1997 podepsal Dr. Dre smlouvu se slibným začínajícím rapperem Eminemem a produkoval jeho kontroverzní album The Slim Shady LP v roce 1999, které následovalo ještě kontroverznější a úspěšnější album The Marshall Mathers LP v roce 2000, na kterém už měl Dr. Dre menší podíl. V době vydání The Eminem Show v roce 2002 si už Eminem produkoval většinu hudby sám.

  V roce 1999 Dr. Dre vydal své druhé sólové album 2001 (někdy také nazýváno Dr. Dre: 2001 nebo Chronic 2001: No Seeds). Stejne jako předtím se na albu objevilo množství jiných rapperů jako Hittman, Snoop Dogg a Eminem. Album bylo velice úspěšné a dokázalo tak pravdivost v něm obsažených textů, ve kterých stojí, že s Dr. Dre je stále potřeba počítat, i přes nedostatek nahrávek v minulých letech. Album se vydalo novým hudebním směrem, charakterizovaným vysoko posazeným pianem a smyčcovými melodiemi na pozadí bohaté a hluboké basové linky.

  V roce 2003 Dr. Dre a Eminem produkovali debutové album rappera 50 Cent, Get Rich or Die Tryin’, ze kterého pochází i úspěšný singl „In Da Club“.

  Album Detox, údajně poslední sólové album Dr. Dre, bylo plánováno na rok 2004.Projekt bylo určitou dobu označován za zrušený, protože se Dr. Dre rozhodl věnovat své úsilí na produkci nahrávek ostatních umělců vydavatelství Aftermath (Eminem, 50 Cent, Eve, The Game a Busta Rhymes). Nicméně v listopadu 2004 Dr. Dre a Interscope Records potvrdili, že na Detox se stále pracuje a vydání je naplánováno na podzim 2005. Eminem se na svém posledním albu Encore ve stejnojmenné skladbě, ve které účinkuje i Dr. Dre, o Detox zmiňuje - prý Dr. Dre „donutí“ album udělat.

  rap
 • Co nového přináší The Sims 3?

  Posted on Červenec 23rd, 2009 Garfieldarap No comments

  sims3.jpg (463×307)Svou osobitost, zčásti zformovanou povahami svých simích obyvatel, má i samotná čtvrť. Uděláte maminku, která je fotbalovou fanynkou a žije se svou rodinou v příměstské části? Nebo bohatého podnikatele, majitele okázalého sídla s výhledem na moře? Volba je jen na vás. Svůj životní prostor si můžete udělat přesně takový, jaký chcete.

  Objevujte živé okolní prostředí bez hranic

  Vaši Simíci se mohou kdekoli volně pohybovat, navštěvovat obydlí sousedů a objevovat své okolí. Mohou také vyrazit do centra města na sraz s přáteli, potkat nové známé v parku nebo náhodně narazit na ulici kolegu z práce. A pokud se Simíci objeví v pravý čas na pravém místě, kdo ví, co se může stát?

  Nový nástroj Vytvoř si Simíka

  S novým, jednoduše ovladatelným editorem máte k dispozici neomezené množství vlastních úprav pro vznik naprosto originálního Simíka. Rozhodněte si o tom, jakou bude mít váš Simík postavu – štíhlou, plnoštíhlou, nebo to bude svalovec? Zvolte také vzhled jeho obličeje, odstín pleti, barvu vlasů a jejich střih, tvar a barvu očí a konečně i oblečení a další doplňky.

  sims3.png (703×392)

  Nové realistické osobnosti

  Vytvořte si Simíka s charakteristickými rysy osobnosti. Vybírejte si z desítek povahových vlastností a libovolně je kombinujte. Kombinace, které zvolíte – odvaha, umělecké sklony, samotářství, puntičkářství, kleptomanie, romantika, nešikovnost, stihomam a mnoho, mnoho dalších – utvoří vzorec chování vašich Simíků a způsob, jakým budou komunikovat s dalšími Simíky. Budou to komplexní osobnosti s jedinečnými povahovými rysy, které se nyní mohou povznést nad své každodenní potřeby.

  Architektonicky upravte cokoliv podle svého

  Postavte si dům svých snů a udělejte si z něj perfektní domov. Upravovat můžete naprosto vše – podlahy, dekorace, oblečení, pohovky, tapety i odstíny skel v oknech. Měnit barvy a vzory je nyní jednoduché a zábavné. K dispozici tak máte nekonečné množství variant vlastních úprav. Vaši čtvrť můžete také osídlit modelovými domy a vybavením. Kteří ze Simíků se nastěhují do luxusních vil, studentských privátů, báječných rodinných domků či útulných chat?

  Nový herní systém

  Životy Simíky jsou ve hře The Sims 3 mnohem obsáhlejší. Připravte se na dosahování krátkodobých i dlouhodobých cílů a poté sklízejte jejich ovoce! Podle toho, jakou mají Simíci osobnost, schopnosti a jakou si zvolili kariéru, mají také svá krátkodobá a dlouhodobá přání, která pro ně neustálé vytvářejí zábavné úkoly – úkony, které je třeba vykonat, a cíle kterých je třeba dosáhnout. Máte naprosto svobodnou volbu, zda osud svých Simíků naplníte a umožníte jim tak prožít spokojený a plnohodnotný život!

  Sny a sliby

  Budou se vaši Simíci účastnit těch správných výcvikových programů, budou salutovat těm správným důstojníkům a podaří se jim postoupit z čističe latrín až na astronauta? Budou často navštěvovat stadion, udělají dojem na hledače talentů a zvítězí v několika závodech, aby se z nich staly sportovní legendy? Možná, že má váš Simík talent pro hru na kytaru, zahraje si na několika koncertech, davy ho budou milovat a udělají z něj rockovou hvězdu. Osudy vašich Simíků máte v rukách jen a jen vy!

 • O 50 centovi

  Posted on Červenec 23rd, 2009 Garfieldarap No comments

  240px-50_cent_retouched.png (240×324)Curtis Jackson se narodil 6. července roku 1976 v New Yorku do “čtvrti drog”. Neměl otce a jeho matka dealovala drogy, později byla zavražděna. Vyrůstal u prarodičů ve čtvrti Queens. 50 Cent se zapletl s drogami, dealoval crack. V té samé čtvrti bydlel Jam Master Jay z Run-DMC. Měl vlastní studio, a tak přivedl Centa k rapu. Jeho počátky nebyly slavné, nerozuměl formátu skladby, naučil se refrén, a pak to ostaní. Jako první vydavatelství si vybral JMJ Records. Pak se seznámil s prezidentem Columbia Records, takže to bylo jeho druhé vydavatelství. S ním vydal album “Power of the Dollar”. Z nehož se prosadil singlem “How To Rob”. V dubnu 2000 byl před domem své babičky postřelen, padlo 9 ran z pistole ráže 9mm. Byl střelen do ruky, tváře a hrudi. O pět měsíců později dal výpověd vydavatelství Columbia Records. Začal spolupracovat s Sha Money XL. Nahrál 30 písní, které v roce 2001 vydal na kompilaci “Guess Who’s Back”. Jeho další album “50 Cent is the Future”, které vydal v roce 2002 materiálně podpořil Jay-Z. A právě toto CD se dostalo na stůl komu jinému než Eminemovi. Eminem si ho okamžitě oblíbil. Eminem kontaktoval “hitmakera” Dr. Dre.50 Cent se s nimi spojil, a tak vznikl hvězdný tým. Cent teď měl daleko lepší možnoti pod labely Aftermath/Shady/Interscope, které kryje Universal Music. Em a Dre vůbec nezaháleli a začala spolupráce na Centovo nové album “Get Rich Or Die Tryin”, což se dělo v roce 2002. 6. února roku 2003 vychází album “Get Rich Or Die Tryin” z něj je první singel “In Da Club” jenž rapera, co si říká “50 Cent”, vystřelil na rapový vrchol.

  50 Cent je “hudební umělec”, jeho žánr je Crossover Rap/Hip-Hop. Nejdříve se živil jako drogový dealer. Přitom rapoval. V roce 2000 se dostal z undegroundu a debutoval se singlem “How To Rob” z alba “Power of the Dollar”. Pak podepsal smlouvu s Eminemovým vydavatelstvím a stala se z něj “RAPOVÁ HVĚZDA”.

  rap
 • co je to rap?

  Posted on Červenec 22nd, 2009 Garfieldarap No comments

  Rap je hudební styl,založný na rytmickém deklamováí do hudebního základu. Vyvinul se jednak z toastingu,jednat z tradice recitování poezie do výrazného jazzového základu.Začal se vyvíjet koncem 70. let minulého století v newyorských klubech v Bronxu.o roce 1983 byly původně automatické bicí nahrazeny složitějším základem a texty se z původně provizorních staly zliterárního hlediska výraznějšími,často se sociální nebo etnickou problematikou. V současné době lze prvky rapu sledovat snad ve všech proudech populární hudby…

  rap
 • Counter Strike Source (hra)

  Posted on Červenec 22nd, 2009 Garfieldarap 2 comments

  Counter Strike Source
  csSource.png (512×512)
  Counter-Strike: Source je tedy konverzí původního CS se vším všudy od map, hráčských modelů, zbraní i herního stylu. V tomto se autoři nijak neodklonili od původního konceptu, ale hra nepřináší „pouze“ nový kabát již známého, jako se tomu stalo v případě surové konverze Half-Life: Source. Síla nového enginu je v CS: S hodně znát a už na první pohled jde o výrazný posun v líbivosti, podpořený krom podstatného zvýšení počtu polygonů a kvality textur řadou efektů jako odlesky, stíny, třpytící se vodní plochy atd. Vzhledem k obsahu Counter-Strike: Source se může zdát, že zmodernizovanou grafikou vše končí, ale to by byl velký omyl. Podstatného zlepšení se dočkal hlavně pohybový engine včetně zcela přepracovaného systému střelby, což dodává podstatně lepší hratelnost a odstraňuje z ní neduhy, jimiž trpěla původní hra.

  Už po chvíli hraní zjistíte, že i když vše vypadá v podstatě stejně, přeci jen se hra chová docela jinak, ať už z pohledu vašeho pohybu, tak i z hlediska práce se zbraněmi. Z řady změn, kterých je opravdu hodně, zdůrazním již zmiňovaný systém střelby, který eliminoval dříve časté „haluzovky“ v podobě těžko předvídatelných zásahů při dávkové střelbě, zbloudlé kulky, náhodné headshoty a další neduhy kazící hru. Nyní vše probíhá podstatně věrohodněji, což přispívá k mnohem autentičtějšímu vnímání hry.

  Po stránce architektury zůstalo u map vše při starém a osvědčeném. Velký rozdíl ale uvidíte v jejich zpracování geometrickém včetně použitých textur. Řadu map byste na první pohled těžko identifikovali a chvíli potrvá, než si na nový kabát zvyknete. Spousta efektů bude vyžadovat silnější hardware, třeba takový dlouhý příchod k pokládce v Dust 2 může vyvolat silnou cukaturu a bude třeba jít s nastavením grafiky a jejích detailů níž.

  Novým prvkem jsou i pohyblivé předměty v mapách jako barely, plechovky apod., které lze odsunout nebo odstřelit a svým způsobem se tak do map přidává určitý taktický prvek díky fyzikálnímu enginu jako v HL2. Tyto předměty ale nejde nijak zvedat, takže manipulace s nimi je hodně omezená, což je ale v případě Counter-Striku spíš dobře.

 • Garfield ve filmu

  Posted on Červenec 22nd, 2009 Garfieldarap No comments

  22553713.jpg (400×300)

  GARFIELD, všemi milovaný kocour, nemůže mít život sladší. Zaparkován na pohodlném křesle před televizí pojídá své oblíbené lasagne a komanduje svého nebohého pána Jona (BRECKIN MEYER). Garfield je pánem vesmíru. Zamilovaný Jon opět - jako již mnohokrát v poslední době - vezme Garfielda ke krásné veterinářce Lize Wilsonové (JENNIFER LOVE HEWITT). Ta jako vždy konstatuje, že Garfieldovi vůbec nic nechybí „je to prostě jen spokojená tlustá

  kočka“. Jon od ní tentokrát dostane živé, ocasem vrtící, stvoření, které Garfield ve svém životě rozhodně nepostrádal. “Garfielde, seznam se s Odiem, že je to roztomilý pes.“ Vtipný kocour zůstane poprvé ve svých devíti životech beze slova.
  Garfield řeší situaci slovy: „VEN, ZPROPADENÝ PSE!“. Vyžene Odieho do velkoměsta, kde pes mizí v ďábelských spárech místní celebrity Happyho Chapmana (STEPHEN TOBOLOWSKY). Řekli byste, že se Garfield bude radovat. Ale když si do sebe zamilovaný kocour uvědomí, co vše způsobil, jde do sebe. Rozloučí se se sladkou zahálkou a vrhne se do akce. Vyrazí na neuvěřitelnou misi: zachránit Odieho!
  Toto dobrodružství spojí Jona a Liz stejně tak jako Garfieldovy kočičí kamarády Nermala a Arlene. Ale - co je nejdůležitější - dá dohromady Garfielda s Odiem, který - ačkoli by to vybíravý kocour nikdy nepřiznal - je opravdu jeho nejlepší kamarád.

 • O Eazy E

  Posted on Červenec 22nd, 2009 Garfieldarap No comments

  EazyEcover.jpg (400×286)Dne 7.Září 1964 se narodil v LA (Compton, Kalifornia) Eric Wright. Narodil se rodičům Wrightovým. Jeho matka Kathie pracovala jako správce na základní škole v Comptonu a jeho otec Richard byl poštovní dělník také blízko jejich města. No město, spíše se to počítá jako předměstí velkoměsta Los Angeles. Eric měl dva sourozence bratra Kennetha a sestru Patricii. Celá rodina žila v chudém městě a jim samotným se taky nevedlo moc dobře. Uživili se, ale neměli na to aby žili v nějakém dobrém prostředí, v jiné části Los Angeles nebo dokonce v luxusu.

  Eric vyrůstal se stejnými nadějemi a sny jako jeho kamarádni z chudých částí měst nebo konkrétně z Comptonu. Chtěl dokázat něco velkého bez ohledu na to co to bude a jak se k tomu dopracuje. V této době byl ve výkvětu hip-hop a ten způsobil Eazyho větší vztek na okolí, začínal vnímat jak se věci mají a kolik je na světě nespravedlnosti. Rozhodl se že rap bude to co ho proslaví, ale i když nebyl na západě spojených států rozšířený jako ve východní části. V té době byl hlavním městem rapu východní velkoměsto New York.

  V brzkém věku začíná prodávat drogy, protože si uvědomuje, že za něco bude muset žít a hodně bude muset investovat do rapu než se mu to vrátí. Bylo mu jasné, že rodina mu nepomůže, protože na tom není finančně dobře a jiná cesta k vydělání peněz nevedla. A taky se to dalo očekávat, že Eazy E propadne dealování drog a i jejich užívání, protože jak známo Compton je nejtvrdší ze všech amerických ghett.

  V zimě roku 1979, když mu bylo sedmnáct let ho vyhodili ze střední školy. A tak šel Eazy dál svým životem bez dodělané školy, ostatně jako většina rapperů, kteří neměli dodělanou školu. Třeba známý rapper Snoop Dogg je jeden z mála, kteří střední školu dokončil s maturitou a to byl členem pouličního gangu v Los Angeles. Ale tam se ostatně dostal i Eazy E. Stal se členem nejvlivnějšího gangu v L.A. a to nechvalně známého gangu “Crips”. Dále už jen prodával drogy, účastnil se se svojí partou hip-hopových párty, kde se pil alkohol a kouřila tráva a pobírali se tam i další drogy.

  Eazy měl v této době už u svých známých vybudovaný respekt a docela si vydělal hodně peněz. Přece jen je známo, že drogy jsou výdělečnej kšeft. A jednoho dne se rozhodl, že investuje ty “vydělaný” peníze z drog do něčeho co celej život chtěl. A tak za peníze z drog pro které se prolejvá na ulicích krev gangů si postavil vlastní label. Dal mu jméno Ruthless Records. Což v překladu znamená nemilosrdný a takový Eazy E skutečně byl. 3. Března roku 1987 se setkal s Jerrym Hellerem v jeho studiu v Los Angeles. Heller slyšel Eazyho samply a rozhodl se že se s dvěma pertnery připojí k Eazyho Ruthless Records a rozjedou to ve velkém. Hned ten samý měsíc (březen 1987) přivedl Eazy E do Ruthless Records The D.O.C.a a podepsal s ním smlouvu. V tomto roce také dal vzniknout nejlepší a také nejnebezpečnější rapové skupině, která kdy na tomto světě byla. Přivedl si k sobě místního rappera Lorenza Patersona a.k.a. “MC Ren”, dále rappera a writera z party nazývané “CIA” O’Shea Jacksona a.k.a. “Ice Cube” a dva producenty z World Class Wreckin’Cru Antonieho Carrabyho a.k.a. “DJ Yella” a Andreho Younga a.k.a. “Dr. Dre”, ten už byl známý jako DJ v Los Angeleském klubu “Eve After Dark”. A tito chlápci to mohli dát dohromady. Dali si název N.W.A., což je zkratka názvu “Niggaz With Attitude”, což znamená v překladu “Negři S Názorem” a ten názor skutečně měli, protože se nebáli rappovat o ničem a o nikom, rappovali o věcech o kterých se oststních jen báli potichu mluvit.

  Ještě v tomto roce jim vyšlo debutové album “N.W.A. and the Posse”. Nebylo to průlomové album, stylově bylo orientované na párty a tak. Moc se o něm neví, do té doby co N.W.A. vydali další album. V listopadu toho samého roku vyráží N.W.A. s The D.O.C., Salt & Pepa, UTFO a Heavy D na čtrnáctidenní turné po státech. V červnu následujícího roku 1988 jedná Eazy E a jeho Ruthless Records s Atco Records o produkování JJ Fada a Michel’le. A následně po úspěšné dohodě připravuje Eazy E a jeho skupina N.W.A. texty a soundy pro jejich nové album. Eazy E se nechal slyšet, že tohle album bude jejich průlomové a pokud ne tak už se nikdy neprosadí. A měl pravdu. V Srpnu 1988 se na pultech objevilo album “Straight Outta Compton” na kterém bylo 13 pecek toho nejtvrdšího gangsta rapu, který jsme mohli do teď slyšet.Eazy E se nemýlil, když řek, že bude jejich průlomové. Během pár týdnů se prodalo 2.000.000 alb aniž by rádia hrála jejich tracky. Tímto albem si udělali jméno a posunuli hranice představivosti. “Straight Outta Compton” bylo nesporně nejvlivnější hardcore rapové album všech dob.

  Dnes o sedmnáct let později se stalo album legendární klasikou, ale taky nejkontroverznějším albem, které kdy vyšlo. Hned poté co vyšlo bylo odsuzované v národním tisku a bylo dokonce odsuzované i prezidentem Spojených států Amerických. Jejich videoklip k songu Staright Outta Compton, byl okamžitě stažen z MTV, protože oslavoval násilí a dokonce k němu i vyzýval.

  Další song, který se objevil byl neméně tvrdý. Ano jde o legendární track “Fuck tha Police”, který popisoval policii v tom nejhoršim světle. Do Ruthless Records přišla výstraha přímo z Bílého domu a připojila se i FBI. To album bylo tak kontroverzní, že byli členové N.W.A. v červnu 1989 na krátko zatčeni za rapování songu “Fuck tha Police”. Nenechalo se čekat na další problémy se zákonem. V srpnu 1989 byla N.W.A. zatčena podruhé za ten samý song při rapování na podiu. Stalo se tak při jejich vystoupení v Detroitu ve státě Michigana a skupina skončila zase ve vězení tentokrát na čtrnáct dní. Navzdory tomuto se vyhoupne počet prodaných alb “Staright Outta Compton” na úctyhodné číslo, které je daleko vyšší než tři miliony. Navíc se stalo toto album studnou beatů pro Undergroundové akce a to bez pomoci rádií, tisku či televize. Za to že se nikde nepublikovalo může cenzura USA, která označila N.W.A. za nepřítele státu číslo jedna.

  Ale zpět do roku 1988. Eazymu vychází jeho první sólový počin. Album se nazývá “Eazy-Duz-It”, tento dvanácti trackový komplet ho hodně prosalvuje i jako solového rapera a dokazuje, že není tažen slávou jeho parťáků ze skupiny. To také dokazuje počet prodaných alb a ten činil něco přes 2,5 milionu kusů. V srpnu roku 1989 se stala velká nehoda prvnímu členovi Ruthelss Records a to D.O.C.ovi. Usnul za jízdy v autě a zavinil těžkou nehodu. Následkem nehody přichází o hlas. Těžká rána pro Eazyho E, protože to byl jeho rapový kámoš. Na konci roku 1989 opouští skupinu N.W.A. jeden ze členů. Je jím Ice Cube, který se s Eazym E a managerem Ruthless Records Jerrym Hellerem pohádal o výši královských platů. Říká se také, že odešel, protože se bál výhružek ze strany FBI, ale toto není potvrzeno, protože Ice Cube vždy říkal verzy s platem. Ice Cube se odstěhoval na východní pobřeží a tam vydal své album. Spojil se producentsky se skupinou Public Enemy a když mu v roce 1991 vyšlo album “Death Certificate” hned na něm věnoval jeden song “No Vaseline” a na něm nadával na celé Ruthless Records, ale jen na vedení, členy N.W.A. vynechal, přece to byli jen jeho kámoši. V srpnu roku 1990 vydávají N.W.A. své další album, tedy vlastně EP, na albu vystupuje skupina již bez Ice Cubea. Album se jmenovalo “100 miles and runnin’” a prodalo se ho něco přes pět set tisíc kusů. V březnu tohoto roku 1990 přišla další stížnost na skupinu, která se týkala ještě předchozího alba “Straight Outta Compton”. Stát Tennesse vzesl žalobu na skupinu, která porušila zákon v jejich státě, když tam svým albem propagovala pornografii. Skupina nebyla odsouzena jen měla zaplatit pokutu v neznámé výšši. Další problémy nastali s novým albem “100 miles and runnin’”, na kterém bylo akorát pět songů. Stodeset obchodů v Kentucky stáhlo alba z prodeje, protože je na něm mnoho sprostých slov, propaguje pornografii a vyzývá lidi k násilí.

  Další vážný problém se zákonem měl Dr. Dre, když v jedné televizní rapové videoshov v Los Angeles, napadl slovně a psychicky hosta show Dee Barnes. Ta nelenila a o měsíc později v únoru roku 1991 požádala soud o zahájení procesu proti Dr.Dremu a požadovala odškodnění 22,7 milionů dollarů. Soud se nakonec rozhodl jinak a Dreho osvobodil. A v květnu 1991 vychází další album N.W.A., které už bylo LP a nacházelo se na něm osmnáct tracků. Album se jmenovalo “Efil4zaggin”, což znamená, když se podíváme od konce na začátek “Niggaz For Life”. Album se opět dobře prodávalo a to dokazovalo, že se vyšplhalo v té době na druhé nejprodávanější CD v Pop Chart, s počtem přes milion prodaných alb. A to musí být něco, když se hardcore-rapové album umístí tak vysoko v pop chart. Na první místo se vyšplhalo v červnu v Billboard Chart. Přišlo léto toho roku 1991 a přišla šokující zpráva, N.W.A. se jako skupina rozpadli. Můžou za to vnitřní spory, které začali už v době kdy odešel Ice Cube. V srpnu 1991 zažaloval Eazy E jeho bývalého partnera z N.W.A. Dr.Dreho a jeho nový label Death Row, včetně Suge Knighta, Dreho parťáka v labelu a D.O.C.a za to, že mu Suge Knight vyhrožoval a hrozil mu smrt pokud se nepřestane opírat o jeho osobu. Dr.Dre v tom neměl žádnou úlohu, akorát ho uved Eazy E u soudu jako člena Death Row a tím do toho spadl taky. A toto rozvázalo poslední pouto mezi kamarády Dr.Drem a Eazym E. Eazy E nebyl jedním z těch, co by se báli nechvalně známého Suge Knighta, který je zapleten do vražd legend jako 2Paca a Notoriouse B.I.G., a dál šel proti němu. Ostatní mu prorokovali, že se mu to vymstí, ale Eazy se nikoho nebál. V říjnu následujícího roku 1992 Ruthless Records obviní Dreovo Death Row z vyděračství, spor skončil po roce 9.srpna 1993 na Eazyho zrušení žaloby. V listopadu 1992 Dr. Dre vydává videoklip k tracku “Dre Day” a v něm ukazuje Eazyho v opovrženym světle.

  Jak se říká, tyto spory brzdili Eazyho v rozjetí ještě větší kariéry. Ale přece dokončil své druhé album a vydal ho v prosinci roku 1992. Album nese název “5150 Home for tha Sick” a prodalo se ho k jednomu milionu kousků. Album je EP formátu a bylo na něm pět tracků. V srpnu 1993 podepisuje Eazyho Ruthless Records smlouvu s Relativy Records a rozhodnou se hledat nové talenty rapu. V Říjnu 1993 Eazy E vydává své další album pod názvem ” It’s on (dre) 187Um Killa”, které dosahuje úspěchu jako jeho první album, “Eazy-Duz-It”, protože se ho prodává více než 1,5 milionů kusů. Na albu se Eazy pouští naplno do Dr.Dreho a do Death Row, nebere si servítky ani z Suge Knighta. Na albu i popisuje vraždu Dr.Dreho a to samozřejmě přitahuje velkou pozornost lidí. Kdo by si pomyslel, že dva nerozluční kámoši, co vyrůstali oba ve stejné čtvrti Compton a následně byli i ve stejné skupině se kterou dobyli celý svět, se stanou nepřátelé na život a na smrt. Nejdřív Eazy Dreho obžaluje z vydírání, poté se Dre na svém albu “Chronic” opře zase do Eazyho a teď Eazy dokonce popisuje jeho vraždu. Eazyho to úplně zaslepilo, asi mu bylo líto, že ztratil svého kámoše, a ta zlost ho hnala pořád dál. Měl prostor ukázat ještě víc ze svého umu, ale jakoby veškerý čas věnoval sporu jeho s Drem nebo Ruthelss Records proti DeathRow.

  V zimě 1993 přijde Eazymu soudní příkaz k placení almientů na svoji dceru, která se mu narodila v Nebrasce. Alimenty činí neuvěřitelných 58.000$, což je zhruba 1.750.000KČ na rok. Jinak se objevili koncem tohoto roku ohlasy na jeho nové album, co vyšlo v říjnu, které vláda opět odsuzovala, protože bylo neomluvitelně násilné a plné hněvu na Dr.Dreho.

  V dubnu roku 1994 se sešel v rádiu s DJ Yellou, se kterým byl ve skupině N.W.A. a odstartovali Ruthless Radio Show v Los Angeleském rádiu KKBT (The Beat) k akci “Saturday Night”. Jinak tento rok Eazy E žádné album nevydal. Občas se někde objevil z jeho posledním albem.

  Začátkem roku 1995 začínal mít problémy s dýcháním. 24.2.1995 byl Eazy E hospitalizován kvůli podezření na chronické astma. 1.března byl diagnostikován AIDS, který způsobil virus HIV, což je selhání imunitního systému. Nákaza je přisuzována, že měl také sedm dětí s šesti různými ženami. Když už bylo jisté, že nepřežije tak se Eazy E oženil s Tomicou Woods dne 15.3.1995. Eazy nechal testovat manželku i jejich dceru na HIV a testy dopadly negativně. Eric Wright odkázal své mění své manželce a už jen čekal na smrt. Po dnech byl převezen na intenzivní péči. Ale svůj boj s AIDS, který ho přepadl tak náhle, prohrál. Podlehl mu dne 26.3.1995. neuběhlo ani 24 hodin od jeho smrti a už si vedení Ruthless stěžovalo a soudilo se o peníze, které odkázal své manželce. Management říkal, že Eazy byl poblouzněný a že nevěděl co dělá, když se ženil těsně před smrtí. A tak ve 31 letech zemřela legenda hip-hopu, rapper, který založil nejlepší a nejkontroverznější hardcore-rapovou skupinu vůbec, muž, který se z ničeho dostal mezi nejlepší, z drogovýho dealera z Comptonu až k jednomu z nejlepších rapperů West Coast, možná nejlepšího. Eric Wright se držel svého výroku “Just remember:It’s your real time and your real life” chytil se šance a využil jí. Pro rapovou historii je rok 1995 jedním z nejtragičtějších, protože svět přišel o svýho dosavadního krále, zakladatele gangsta rapu a člověka, který se nebál říkat svůj názor.

  rap
 • Tupac Shakur životopis

  Posted on Červenec 21st, 2009 Garfieldarap 9 comments

  3792tupac-shakur-posters.jpg (295×450)Tupac se narodil 16.6.1971 v Bronxu (New York). Jeho matka Afeni Shakur ho porodila pouhé dva měsíce po návratu z vězení. Tupacův otec Billy Garland známý také pod jménem “Legs” se o svém synovi nikdy nedověděl. Jako malý zažil Tupac hodně stěhování z Brooklinu (New York) do Baltimoru, tam začal chodit do školy a jeho učitel byl velice překvapen jeho nadáním….Potom se stěhuje do Oaklandu (Kalifornie), kde se poprvé setkává s rapem. A pod jménem “MC New York” rapuje se skupinou “Bay Arena MCs”. Aby byl slavný musí se objevit u slavné skupiny.To se mu povedlo účinkováním ve videu ‘Same Song’ skupiny Digital Underground z jejich desky ‘This is an EP Release’. Po tomto vystoupení podepisuje smlouvu s labelem Interscope.

  V roce 1991 vychází jeho album “2pacalypse now” nebylo zrovna revoluční, ale songy např. “Brenda’s got a baby” je velice originalni. V říjnu 1991 se Tupac dostal poprvé do křížku se zákonem. Tvrdil, že jej policista napadl za neopatrnou jízdu a žaloval od policie 10 milionů dolarů odškodného.Nastalo ale více problémů naž si 2PAC myslel, když se ukázalo, že jeden raper zabil strážníka policie, protože před činem poslouchal jeho LP ‘2Pacalypse Now’. Vicepresident USA Dan Quayle žádal stáhnutí desky z prodeje, ale jeho prosba byla ignorována. V roce 1993 získáva ohromnou popularitu díky albu ‘Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z.’ Deska se ze začátku málo prodávala, prvním singlem byl ‘I Get Around’, dalším singlem však byl kultovní ‘Keep Ya Head Up’ a album se rázem stává zlatým. Tupac v té době účinkuje ve svém již druhém filmu ‘Poetic Justice’ spolu s Janet Jackson. Rok 1993 je pravděpodobně rokem kdy se Tupac vymkl jakékoliv kontrole.

  V březnu 1993 je odsouzen k 15 dnům za udeření režiséra svého videoklipu Allena Hughes´e v L.A. Poté v dubnu na 10 dní v Michiganu za udeření dalšího rapera basebalovou pálkou. A v říjnu je zatčen v Atlantě za střelbu po dvou hlídačích. Tresty byly později zrušeny. V listopadu 1993 je Tupac obviněn, že sexuálně obtěžoval svoji fanynku v hoteleovém pokoji v New Yorku a v dubnu 1994 je zatčen za držení zbraně a marihuany v L.A. Takže když vyšel jeho další film ‘Above The Rim’, ve kterém exceloval spolu se stejnojmenným soundtrackem, bylo již jméno Tupac Shakur dostatečně známé. V mezičase čekání na soudní verdikt , bylo po Tupacovi pětkrát vystřeleno v nahrávacím studiu. Dodnes není jasné kdo stál za touto střelbou, ale 2PAC si byl jistý, že to byl Notorious B.I.G. a Puff Daddy. Den poté byl odsouzen na rok a půl do vězení.

  Během doby za mřížemi vycházejí dvě alba. První je jeho skupiny Thug Life. Druhé LP ‘Me Against the World’ obsahovalo vinikající tracky jako např. ‘Dear Mama’ napsaná jeho matce, která získala cenu Gramy. V říjnu 1995, po osmi měsících ve vězení, nabízí Suge Knight 2PACovi, že Knight/Death Row Records zaplatí 1 400 000 dolarů kauce a Tupac podepíše smlouvu labelu Death Row. Tupac souhlasí a začíná připravovat první rapové 2-CD ‘All Eyez On Me’. ‘All Eyez On Me’ zlomilo řadu rekordů. Prodej přesáhl hodně .

  S křižovatky se vyřítí bílý cadillac. V něm podle svědků jedou 3 černí muži. Padne několi výstřelů. Tupac je těžce raněn. Cadillac ujíždí a ve vzniklém davu nastává panika. Suge jede s těžce raněným Tupacem za doprovodu dvou policejních aut do Las Vegaské kliniky. Během jízdy “Tupac ještě komunikuje. V nemocnici jde Tupac ihned na operační sál. Upadá do trvalého stavu klinické smrti . O sedm dní později je na žádost jeho matky a nalezené poslední vůle odpojen od přístrojů. Následný den je spálen v krematóriu. Identita útočníků je k dnešímu dni neznámá. Nikdo Tupaca od chvíle kdy ho Suge odvážel do nemocnice neviděl. Nikdo se nikdy o případ podrobněji více nezajímal. Až teď….přes hranici šesti platinových desek, stal se druhým nejlépe prodávaným dvojcédečkem v historii (druhým po Beatles). Po tomto LP účinkoval Tupac ještě ve třech filmech, ´Gridlock’d', ‘Bullet’ spolu s Mickey Rourkem a ‘Gang Related’.

  Tupac nasedá spolu se Sugem Knightem (jeden s producentů Death Row) do robustního BMW 750 IL a opouští v záblescích blesků fotoaparátů novinářů Las Vegas Center Dome

  I po jeho smrti, je více jak tisícovka svědků, kteří přísahali, že viděli Tupaca. Snad největší ohlas vzbudil dne 2.5. 1998, kdy několik desítek lidí, čekající na rapový koncert Snoop Doggy Doga v L.A. Aréně, vidělo tmavou limuzínu vyjíždějící od zadního vchodu. Všichni přísahali, že v ní viděli sedět na zadním sedadle 2paca.

  Řada důkazů hovoří i pro fakt, že Tupac Shakur opravdu zemřel. Policejní zpráva byla utajena z důvodu ochrany otevřeného násilí mezi gangy East side a West side . V písni od Tha Outlawz s alba Resurrection s roku 1998 je jasně slyšet v hlas říkající : ” Did you think I’d die ?? ” (Myslíte, že bych zemřel ??) . Tupac v jedné ze svých mnoha básní praví : “Až přijde 4 ůplněk roku 2003 , vrátím se zpět a budu volný ” . Schovává se snad Tupac a čeká na lepší zítřky ??? Makavelli pochází od známého italského politika a vojevůdce Machiaveliho , který předstíral v bitvě smrt, aby přelstil své nepřátele . Ať tak či onak , Tupac Amaru Shakur zůstane jednou z největších postav americké černé hudby

  rap
 • O Garfieldovi

  Posted on Červenec 21st, 2009 Garfieldarap No comments

  Garfield je komikx vytvářený jimem davisem. Vychází pravidelně od 19.června 1978 a v hlavních rolích se v něm představuje líný kocour Garfield, poněkud nemyslící Pes Odie a jejich společensky nešikovný majitel Jon Arbuckle. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti. V ČR jej otiskuje deník Právo.

  garfield-friends3_gif.jpg (257×298)

  Jaký je vůbec Garfield? Miluje jídlo – obzvláště lasagne (lasaně) –, ale spíše preferuje spaní. Nakopává psy, s radostí napadá pošťáky, poškrábe každý nový kus nábytku… Surově zápasí hlavně s těmi, kdo se pokusili přiblížit k jeho misce s žrádlem, pokud to ovšem nebylo za účelem jejího doplnění. Neustále trpí depresemi a špatnými náladami a málokdy je spokojen. Svět vidí pesimisticky, nebo si myšlenky doplňuje svými teoriemi, které jsou však v souladu s jeho láskou k jídlu a spánku. Rád zpívá také na plotě, ale vůbec mu nevadí, že jeho noční show všichni nesnášejí! A že jste ho nikdy neviděli jít na golf nebo do přírody, což nesnáší naopak on? A co třeba jeho řádění po supermarketech, diety, zamačkávání pavouků, strach z myší a panická hrůza z veterinářů? Je to prostě nenapodobitelná oranžová tlustá koule chlupů, která má ve světě již desítky milionů fanoušků. Všichni jej milují takového, jaký je. A že si nehraje s klubíčkem jako ostatní roztomilá koťátka, ale že si brousí drápky o záclony v obýváku? To by pak nebyl Garfield…